Kokpite girmek

Uçak uçarken 1-2 dakikalığına da olsa mümkün değil mi? çok merak ediyorum,bi gözlemlemek istiyorum.

Not: anadolujet

Kaptanin karari bu, akrabanizsa, arkadasinizsa sizi misafir edebilir kokpitte. Ya da cok unlu biriyseniz o zaman da olabilir ama dedigim gibi kaptana bagli.

  • crown  (09.12.15 22:08:28)
normalde yasak, uçuş esnasında almamaları lazım, cezası var. ama uçak indikten sonra ya da kalkmadan önce yerde iken rica ederseniz alırlar. sorun olmaz.

uçuş esnasında alırsa kurallara karşı gelmiş olur, tamamen kaptana göre değişir ama. gerçi önce akbin memuruna söyleyeceğinizden, o kaptana iletmeden, direkt size olmaz diyebilir.
  • nucleon  (09.12.15 22:11:33)
çaktırmadan rica edin çaktırmadan içeri alırlar herhalde.. sonra millet görürse herkesin istemesi olayı var tabi :)

şimdiden duyar gibiyim sesleri,

anne çocuğuna:
'git git sende gir. git! git! gir! gir'
  • dedim dedim de kime dedim  (09.12.15 22:13:05)
9/11 den sonra kokpite giris tamamen yasaklandi, tabi cok tasakli bir torpille neden olmasin

  • oscar  (09.12.15 22:20:15)
tanıdık pilota bakar. arkadaşım pilottu bikaç sene önce girmiştim ben ama normal şartlarda alıcaklarını sanmıyorum ama sorup şansını dene istersen

  • sta  (09.12.15 22:23:17)
temel kotilin yeğeniyim falan derim belki :D şöyle 15-16 yaşında tatlı bi ergen olsak alırlardı belki ama 22 yaşında adamı almazlar herhalde.

  • yatagants  (09.12.15 22:23:49)
alırlarsa çok garip olur, çocuk olsan belki bi ihtimal, ya da havayolu şirketi çalışanı isen kopitte sorun olmaz

  • nucleon  (09.12.15 22:26:29)
havada mümkün değil, yerde belki..

  • nrmnm  (09.12.15 22:34:17)
Beni almislardi. Yas 6 yil 97 idi ama. Ucaktaki tek cocukmusum da ondan almislar, oyle demislerdi. Cok net hatirlamiyorum haliyle. Tabi benimle birlikte annemle yengemi de almislardi, iste su buton sunu yapiyor bilmem ne diye anlatmisti pilot, o kadar hatirliyorum.

  • malwethiel  (09.12.15 22:36:09)
gecen sene arkadasim kokpitten ucarken video atti. babasi pilot oldugu icin almis iceri. o kadar cok siki kural yok, yasaklandi diye bi sey de yok. pilota kalmis.

Edit: demek ki cok iyi bilmiyormusum. o zaman torpille aliniyor diyelim.
  • bohr atom modeli  (09.12.15 22:37:54 ~ 22:47:12)
Eskiden tanidiklarini aliyorlardi kaptanlar kendi insiyatifleriyle ama artik yok oyle seyler. Kurallar katilasti artik. Yerdeyken kucuk kardesimi almisti bir pilot. Ama havada kesinlikle olmaz artik.

  • stavro  (09.12.15 22:39:12)
@bohr atom modeli; yasak ve cezası var, shgm nin sitesini kurcalayıver biraz, bilmeden kesin konuşmayalım lütfen. kaptanın babasının uçağı değil neticede.

twitter.com
  • nucleon  (09.12.15 22:44:13)
2014'te Otostop çekerken bir pilotun arabasına binmiştim. Çok tonton bir amcaydı ve bu soruyu sormuştum.
Eğer ki pilotun ben olduğumu duyarsan kabin memuruna söyle, "Sarıgerme'de otostopla arabasına binmiştik biz onun de" demişti. Alacağım diye söz vermişti. Çok da samimi duruyordu açıkçası. Ama hiç denk gelemedim ona çünkü hiç THY ile uçamadım :(
Ama o bana "Pilotun insiyatifinde" demişti.
  • alliswell  (09.12.15 23:31:42)
bi arkadaşımın eşi pilot. pilot ok derse alabiliyor içeri. ama içerde bir fazla koltuk varmış o koltukta put gibi oturmak gerekiyormuş. çılgın bir kemeri varmış. önünde elektronik aletler varmış fln. bir çok defa gitmiş öyle. tabi bide onlara uçak bileti bedava gibi birşey. oda ayrı bir konu.

  • morcivert  (09.12.15 23:50:28)
yahu ısrarla söyledim işte; isterse alır, isterseniz alkollü araçta kullanırsınız, insiyatif o işte.

  • nucleon  (09.12.15 23:53:06)
tabii ki kurallara aykırı ancak arkadaşların söylediği gibi torpille alınıyor. inişi kokpitte yapmışlığım var.

idit: foto da çektim, hem de pilotun şapkasını da taktım, bayağı şanslıyım demek:p doğum günü kıyağı yapmışlardı, arkadaşım da ben de sırayla girmiştik:) yurt dışında bir iç hat uçuşuydu, pilotlar yabancı. belki onlarda prosedür farklıdır.
  • peggy  (10.12.15 00:00:43 ~ 10:14:21)
pilot olarak diyeceğim şu ki; imkansız. yerdeyken belki herkes çıktıktan sonra şöyle bir bakabilirsin fotoğraf çekmemek şartıyla.

  • monkey  (10.12.15 00:34:46)
monkey +1

  • basond  (10.12.15 01:21:14)