155.400 lira borç verir misiniz? Kulaklık Almam Lazım da...

Söz 50 yıl sonra döneceğim.

www.eksiduyuru.com

Gelirinizle bağlantılı olarak maksimum borç verme limitiniz yüzde olarak nedir?

asıl sorum bu..

Bir gelirim olmadığı için 0 tl.

  • livaneli kadir  (04.12.15 21:30:59)
Adamina gore degisir.

Bundan 4 sene kadar once yakin donemlerde bir 20bin TL bir de 500 TL borc vermistim,

20bin TL borc verdigim kisi 1 hafta sonra odedi. 500 TL borc verdigim kisinin hala 250 TL borcu var.
  • crown  (04.12.15 21:32:04)
aylık gelirimin 2 katı civarı borç vermişliğim var da bir kere geri alırken sıkıntı çektiğim için tövbe ettim, 1. derece akraba dışı borç vermem, zaten 1. derece akraba ile para hesabı yapmam isterse alır benden.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (04.12.15 21:35:43)
prensip olarak borç vermem, milyon dolar kazanmam yada işsiz olmam durumu değiştirmez.

  • kuzey li  (04.12.15 21:36:41)
kimseye borç verilmez. kimseye. hiç kimse. ama istesem en fazla bi 1000 lira atarım gelirime bağlı değil.

  • Alt4y  (04.12.15 21:49:10)
aylık gelirimden bağımsız olarak kimseye borç vermiyorum. borç isteyenlere olmaz diyorum. bir daha da hiç konuşmuyorum onlarla. başka muhabbet de etmiyorum. çünkü samimi gelmiyor. benle her muhabbeti ilerde borç istemek için yerini yapıyormuş gibi geliyor. yakın arkadaşlarım hep iş güç sahibi insanlar oldu. borç istemezler.

  • kaledekiyalnizlik  (04.12.15 22:32:08)
ihtiyacım olmayan bir birikmiş para ise ve isteyen hakkaten ihtiyacı olan bir kimse ise (sağlık, geçim mevzuları) miktardan bağımsız borç veririm. hatta ödeyemeyecekse de dert etmem.

ama önce kendim muhtaçsam veya o para geri dönmeyince muhtaç duruma düşeceksem 1. derce yakın dışında o riske katiyen girmem.
  • skayas  (04.12.15 23:39:30 ~ 23:53:10)
2 maaşa kadar.

  • [silinmiş]  (05.12.15 06:39:36)