Şu Kulaklık Verilen Paraya Değer mi? 55.000$ (158.400TL)

yanında hediye olarak lambalı amfisi de geliyor:)

gizmodo.com

yunussanız belki.

  • kaledekiyalnizlik  (04.12.15 17:11:47)
Yemişim lambasını. Yanında santral verseler ne olacak.

  • kumlupara  (04.12.15 17:13:13)
o tuzlu gözyaşları için bile verilir bence. adamın gözünden yaş getirmiş lan.

  • kargn  (04.12.15 17:14:02)
neyse ki, o kadar iyi kulaklarım yok.
yoksa bulur buluşturur verirdim:(

  • yalnux  (04.12.15 17:23:19)
O paraya çiftlik alınır.

  • nawar  (04.12.15 17:34:25)
audiophile ve zenginsen değer... zengin biri için 55k $ çok büyük bir para değil... milyon dolarların(hatta dolar milyarderleri de varken) varken ve ses konusunda takıntılıysan niye almayasın ki?
senin benim için yapılmıyor zaten bunlar, ama dalgaya alınacak ya da anlamsız görünecek şeyler de değil... zengin adamlar bunları alır bir nevi firmaya sponsor olmak gibi arge çalışmalarına destek olmak gibi maddi bir yarar sağlar... tamam üretim maliyeti çok yüksek olmayabilir ama arge maliyeti yüksek bunların.

  • ucan spagetticanavari  (04.12.15 17:38:06)
@ucan spagetticanavari

tamamen katılıyorum. fikir aşamasından tamalanmasına kadar 10 sene harcamışlar ama bir kulaklık için uzun bir süre. işi biraz alttan almışlar sanki:) 10 senede millet uçak üretiyor sıfırdan.

Fiyat açısından bakınca bunu biraz prestij meselesi olarak görmek gerekiyor. 5-10 bin dolardan satılsa her audiophile evine bir tane almak için sıraya girer ve sıradanlaşır. Esas amacın da zaten kar etmek olduğunu sanmıyorum. Kar ikinci plandadır diye düşünüyorum. Sonuçta Sennheiser gibi bir firmadan bahsediyoruz.

Sennheiser'ın CEO'su olsaydım ben herkesin bu müzik zevkine varabilmesi için çok daha ulaşılabilir bir fiyat koyardım. O yüzden CEO olamıyorum zaten:)
  • vapurlarfalan  (04.12.15 17:57:00 ~ 18:01:01)
çok fazla bir kazancım yok. normal diyelim. buna rağmen ses konusunda takıntılıyım. elimde shure se425 ve fiio e17 amp/dac var. kulaklık müzik dinlemek için 1000 liranın üzerinde para harcadım. evdeki stereo'm için harcadığım parayı telaffuz etmek istemiyorum. üstelik bu 'aldım bitti' olayı da değil. hep bir tık daha iyisini duymaya kasıyorsun.

dolayısıyla gelirim daha iyi olsaydı, kulaklığa 1000 lira değil, 5000 lira da verebilirdim. üstelik hiç ama hiç düşünmeden. bu iş öncelik meselesi. öncelik ve maddiyat.

dolayısıyla evet, o kadar param olsaydı, bu aleti de araştırıp isteklerimi karşılayacak şey olduğunu bilseydim, dakika düşünmez o parayı verirdim.
  • mermize  (04.12.15 18:02:19)
ya bu elektrostatik kulaklıkların en ucuzu staxta 1000-2000 dolardan başlıyor amfisi hariç.

param olsa alırdım. o yüzden param yok zaten.
  • kyha  (04.12.15 18:56:25)
param olsa ben de alırdım ya. ayakkabıya 5 bin lira vermem mesela çok zengin olsam bile çünkü anlamsız geliyor ama bu tip üzerinde yıllarca çalışılmış farklı ürünleri almak isterdim. ses takıntım yok, zaten kulağım da iyi sayılmaz sanırım ama sadece o kulaklığa geçince aldığın tat için bile satın alınır bu. hani pazardan aldığın sikko kulaklık bile hoparlörden dinlemeye kıyasla nasıl fark ediyor. o hazzı herkes yaşamıştır. bunda kim bilsin nasıl oluyodur o.

gerçi ben bu kulaklıkla gidip youtube'da şarkı dinlerim en fazla. ferrari'ye lpg taktırmak gibi bi şey olur ama olsun. kaliteli kulaklık iyidir. param olsa alırım. aslında bu "param olsa alırım" da saçma bi laf ya. paran olsa neyi almazsın ki yav. mesele para yokken almak zaten. peh
  • der meister  (04.12.15 19:02:04)
hemen alıyorum.

dam üstünde un eler şarkısı mukemmel çıkıyor olmalı bundan!
  • anonymice  (04.12.15 19:04:45)
kabloları oda sıcaklığında bile süper iletkense olur.

ya da saf altınsa.
  • ya ben lan neyse  (04.12.15 19:06:35)
şarkının kaydedildiği ortamdaki ecinninin sesini de veriyorsa normal.

  • ya ben lan neyse  (04.12.15 19:07:30)
çinliler yakında imitasyonunu yapar 500 liraya alırız.

  • selam  (04.12.15 21:50:50)