Buzluğa cam kavanoz koyuyor musunuz?

Ben koymuştum haftalar öncesinde. Halam der ki genleşip patlar :S Ben şimdi ne yapacağım o kavanozları? İçlerinde kendi yaptığım sebze sularından var.

Şimdiye kadar patlamış olması lazım. Hala patlamamışsa dışarı çıkardığında patlar.

  • angelus  (28.11.15 16:26:28)
Ne yapacağım peki? :( dışarı patlarsa eve patlar? :( sokak çöpüne mi koymalıyım? :(

  • dessy  (28.11.15 16:31:23)
Çöpte patlar o zaman, kediler falan karıştırıyor o çöpleri. Onlara da günah.

  • angelus  (28.11.15 16:33:27)
Ne yapacağım? :(

  • dessy  (28.11.15 16:34:30)
Endişe edecek bir şey yok, patlar dediğimiz camın çatlaması şeklinde olur napalm bombası gibi bir şey değil yani. Koy musluğun önüne bekle.

  • angelus  (28.11.15 16:36:08)
Bence oncelikle kapagini acmayi dene.

  • brnbrs  (28.11.15 16:37:43)
birşey olmaz, ben kaç kez soğutacağım diye koyduğum sodayı unuttum, sonra çözdürdüm içtim. kavanozun içindeki sıvı soğuyunca hacmi büyür ancak içinde yeteri kadar alan varsa ne patlar ne de çatlar.

  • kuzey li  (28.11.15 16:44:06 ~ 16:44:27)
Her zaman patlamıyor. Ben hiç patlamasına rastlamadım mesela. Ara sıra bişi koyarım buzluğa kavanozda. Ama boşluk olur hep, tam dolu olmaz. Ondan belki

  • kucukharfler  (28.11.15 16:50:50)
sıvı haldeki su buz olunca hacmi genişler. eğer kavanozda yer yoksa cam kırılır.
(kaslanan Hulk'ın üzerindeki kıyafetleri yırtması gibi)

geçen kız arkadaşım buzlukta maden suyu unutmuş. şişe ikiye ayrılmış ve buzlukta kimi ufak parçalar sağa sola yayılmış. buzluğa zarar verecek şekilde bir patlama olmaz. ayrıca buzluktan çıkarılınca patlamaz o, hiç duymadım. patladıysa da ertesi güne patlamıştır. haftalar öncesinde olmuş bir olaya şimdi yapılacak bir şey yok
  • dahinnotha  (28.11.15 17:15:34)
şimdiye kadar buzlukta patlamadıysa, patlamaz bi daha o. oda sıcaklığında çözülmesini bekleyip, tüketime devam. Afiyet olsun :)

  • teknolojix  (28.11.15 17:38:02)
bikaç kere tauk suyu koydum bişey olmadı. ama tam doldurmadım hiç

  • la noix  (28.11.15 18:22:57)
ben bolca mercimek çorbası yapar ve hep kavanozlara bölerek buzluğa koyarım az bir boşluk bırakarak. bunu yıllardır yaparım. hiç patlamadı, çatlamadı daha önce.

  • Phoebe  (28.11.15 22:33:34)
Ben de yoğurt mayasını ufak kavanozda buzluğa koyarım hep . Tam dolu olmadığı için sorun olmuyor

  • lilidance  (28.11.15 23:30:36)
Soda patlatmistim ben bir kez. Cikar disari oda sicakliginda cozulur..

  • japon askeri  (29.11.15 00:42:43)
Arkadaşlar haftalardır buzlukta duran kavanozları halamın yanlış alarm vermesi sebebiyle dışarı çıkardım. Şu saat oldu hala patlamadılar :D

  • dessy  (29.11.15 12:17:28)