Enpara

Güvenli midir? atıyorum vadeliye 50k koyduk. Soruyorum çünkü biz imar bankalarını el konulan bankaları çok gördük.

Bişi olsa puf diye uçar mı bu hizmet? kimle muhattap olacaksın? kimle konusacaksın?

birde şey sorcam, bu kadar iyi faizi nasıl veriyor bu adamlar? (su anda yuzde 12 veriyorlar her türlü paraya)

Bugün var yarın yok. Yastık altına devam

  • Frederick Co  (24.11.15 21:29:59)
  • teknikekip  (24.11.15 21:30:31)
tasarruf mevduat sigorta fonu (TMSF) tarafından özel cari hesapların,
100 bin TL'ye (yüz bin TL) kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır. yani paran uçmaz merak etme. enpara finansbank kuruluşu bir şey olursa ordan hesap sorarsın. enpara şubesiz bankacılık üzerine kurulu maliyerler düşük. hem sana %12 verse bile %13.5 %14 bandında kredi müşterilerine satıyor parayı ayrıca vadesiz mevduatlarda var tabi işin içinde. bir banka asla zarar etmez sen takma kafana bunları :D

  • hasanemrex  (24.11.15 21:32:54)
100k'ya kadar devlet güvencesinde zaten. karşında muhatap olarak finansbank var işte. finansbank iflas ederse 100k'lık kısmı kurtarsın.

faiz çok uçuk değil ayrıca. cepteteb de %12 veriyor, birçok bankada da %11-11,5 faizleri var. hatta hoşgeldin faizili %12,5 bile veriyorlar. sonuçta şube yok, herhangi bir masrafları yok, adamları gereksiz meşgul etmiyorsun. verdikleri hizmet basit ve sınırlı.
  • neyehbe  (24.11.15 21:34:26)
100 k dan sonra neyapacağız peki?

  • anonymice  (24.11.15 21:35:37)
100 k üzerinde paran varsa bırak vadeliye yatırma zaten başka türlü değerlendirelim parayı tl bandında tuta tuta eriteceksin

  • hasanemrex  (24.11.15 21:37:24)
finansbank satılacak, yeni alanlar da alıp kaçar paraları kesin:)

  • galandar kostumu  (24.11.15 21:43:14)
Finans bank bu işin arkasındaki, tabii ki finans banka soracaksın. Finans bank batmazsa enpara da batmaz.

  • ekaterina  (24.11.15 21:57:23)
12% verebiliyor çünkü senden aldığı parayı 15% ile başka yere satabiliyor. kredi faiz oranlarını baz alırsak 1,50% faiz oranı bile yıllık 18%'e geliyor. ee aradaki de spread. diğer bankalar bu aralığı daha yüksek tutuyor sadece.

  • givemesomesubstance  (25.11.15 09:37:35)