Duyuru Yılbaşı Etkinliği Oylaması

şu duyuruda biraz kafa patlattık: www.eksiduyuru.com

şöyle yapalım madem, üçlü sistemimiz değişmesin. 28 kasım'a kadar katılımları alalım, geçen yıllarda sözlerini tutmamış kişiler gene katılmak istemişse onları baştan engelleyelim ve eşleştirmeleri yapalım. 4-5 aralık tarihlerine kadar eşleriyle iletişime geçmemiş kişileri sorgusuz sualsiz listeden çıkaralım ve onlara "ocak dışısın" mesajını kesin olarak verelim. sonrasında da listeyi düzenleyip yola çıkalım.

gene de hediyesi eline geçmeyenler olursa diye bir gönüllü takımı oluşturabiliriz (aychovsky'nin fikridir, sağolsun) ve ister kucuk miktarlarda paralar toplayıp hep beraber hediye alırız, istersek de birebir hediyemizi seçer göndeririz.

bu iki konuyu, şuna varım şuna yokum şeklinde oylamanızı rica ediyorum. ayrı bir eklentiyle anonim oyları görmektense burdan canlı canlı yorumlar almak daha güzel geliyor.

ilk duyurudaki çözümler daha mantıklı geldi ise onu da belirtiniz.

(üçlü sistem dediğimiz; a'dan b'ye, b'den c'ye, c'den a'ya hediye gitmesidir)

bence 2'li iyidir diğerlerinde hem fikiriz.
bu arada ben girmeyeli eski isimler duyurudan mı ayrıldı noldu yahu nerde demirbaşlar nerde "spor yap"cılar, "ayrıl coco"cular? rock n roll ablamız vardı o nerde mesela? roket adam falan

  • rapon  (21.11.15 15:33:15 ~ 15:41:55)
Uclu, kara listeli ocak disili +1

  • la noix  (21.11.15 15:37:21)
Haa gonullu de +1

  • la noix  (21.11.15 15:38:28)
hepsine evet diyorum.

  • ron dennis  (21.11.15 15:44:05)
Üçlü nasıl olacak?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (21.11.15 15:45:43)
üçlüye evet diyorum
hediye alamayanlar için hediye almaktansa herkesin toplanıp hediye alması bence daha doğru olacaktır.
bunun için küçük meblalarla katılmaya varım.
ancak birisinin almadığı hediyeyi tek kişi olarak almak bana soğuk göründü.
  • basond  (21.11.15 16:08:10)
yukardakiler ile hemfikirim sadece 3 lü yerine 2 li olması taraftarıyım(yani karşılıklı hediyeleşme) + hediye limiti de konmalı max 50/100 tl gibi

  • mrthany  (21.11.15 16:20:13)
Üçlü + 1
Kara listeli + 1
Gönüllü + 1

Ek olarak, daha önce konuşmadık ama geçen seneki gibi üst limitli olursa, gönderilen/alınan hayal kırıklığını azaltırız. "Ben 200 TL harcadım, sen 20 TL" uçurumu olmaz. Geçen sene bu limit 50-60 TL gibi bir şeydi, sanıyorsam 60'tı. Yine böyle bir limit olabilir veya güncelleyebiliriz.
  • aychovsky  (21.11.15 17:07:32)
limit geçen yılki gibi 20-60 lira arasında olacak, katılım duyurusuna ekleyeceğim.

  • denne  (21.11.15 17:23:06)
üçlü olsun +1
geçen sene sözünü tutmayanlar kara liste +1
gönüllü +1
  • leni 09  (21.11.15 17:32:28)
Üçlü +1
Kara liste +1
Gönüllü +1

Ben +1 :)
  • domates yiyom  (21.11.15 18:07:09)
j r r tolkien hayrani, asıl duyurumuzda (katılım için açılacak olanda) daha net biçimde bu şartları yazacağım ama şu var; geçen yıllarda olduğu gibi bir anlık hevesle "varım, beni de yazın" diyenler sonradan sırra kadem basmasın diye sorgulamadan çıkarmamız gerekiyor listeden.
çok önemli bir olay olur, gerçekten erişimi kesilir insanlık halidir ama bu insanlar da zaten sonrasında dönüp bilgi vereceklerdir onun dışında iletişime geçmeyen herkesten cevap almaya çalışırsak uzadıkça uzar mevzu. niyet temiz oldukça sorun yaşamayız özeti bu durumun. ve biraz duyarlılıkla çözebileceğimize inanıyorum. sadece katılımcılar takipte kalmalı bir süre.
niyetsiz olanlar, vazgeçenler ortaya çıktıkça yeni çözümler bulmamız gerekecek o sebeple 5 aralık dedim -ki yetiştirecek zamanımız kalsın geriye. o gün bitmeyecek her şey, hatta nerdeyse o gün başlamış olacak.
  • denne  (21.11.15 18:28:45 ~ 18:33:16)
3lü fikrine pek sıcak bakmıyorum. 2li daha iyi olur gibi.
kara liste, ocak dışısın fikrine sonuna kadar katılıyorum.
hediyesi gelmeyene hediye alma güzel fikir.
  • livaneli kadir  (22.11.15 10:59:11)
ÜÇLÜ+1
karalisteli+1
gönüllü takım+1
yeni abileri kabuletmek +1
  • xin zhao  (22.11.15 13:59:58)
Üçlü liste, ocak dışısın, gönüllü +1

  • Phoebe  (22.11.15 16:52:07)
2li sistem derim şahsen
söz tutmayanlara bir şans daha verilebilir. (insanları o zamanki şartları ile direkt gömmeyelim)
eşi ile iletişime geçmeyenler elenir.
gönüllü takım mevzu tam oturmadı bende ama iyi bişidir ki b planı olarak gönüllüye de evet.
  • qxgviper  (22.11.15 17:30:14)
üçlü hoşuma gitti bence en güzeli böylece karşılıklı kırgınlıklar/üzüntüler/sevinçler oluşmaz tek tarafa ait olur bir nevi hippie circle gibi sevdim ben evet.

  • selam  (22.11.15 18:06:58)
ikili sistem mantikli geldi bana.

  • evimin paspasi  (22.11.15 18:19:58)
Üçlü +1
Kara listeli +1
Gönüllü + 1
  • domates yiyom  (22.11.15 19:43:10)
ikili sistemin yaninda joker grubu olusturulsa ? yani hediye alamayanlara da hediye almak isteyenler joker grubuna katilabilsinler. tabi gonullu olarak.

  • evimin paspasi  (22.11.15 19:49:01)
Her turlusune varim.

  • isott  (22.11.15 20:27:54)
Hepsine evet.

Allam çok seviyorum duyuru hediyeleşmesini.
  • buff  (22.11.15 21:36:42)
hepsi ok

yalnız bu aralar pek vakit ayıramıyorum duyuruya, minik gecikmelerim olabilir, şimdiden kusura bakmayın.
  • loveinaflipbook  (23.11.15 08:24:46)