en çok acıdığınız insan tipi nedir?

parasız, yalnız, hasta vs.?

akp ye oy verenler mesela

  • grid  (15.11.15 21:54:24)
acımak?
pek acımıyorum
göremeyen insanların çektiği zorlukları düşünüp nasıl zor bir hayat yaşadıklarını düşünüyorum beceremiyorum, zorlukları aşamıyorum, üzülüyorum buruluyorum

Gerçek anlamda kimseye acımak bana düşmez.
  • basond  (15.11.15 21:54:25 ~ 21:55:09)
mutlu olmayıp mutlu gibi davrananlar. genelde olmadığı gibi davrananlar.

  • anonymice  (15.11.15 21:57:00)
acımak değil de üzülmek diyelim, hasta

  • gazozailacatmauzmani  (15.11.15 21:58:45)
acımanın anlamı epey bir değişmeye başladı, kültür değişmeye başladı o nedenle nasıl cevap versem bilemedim.

empati kurarak acıdığım/durumuna üzüldüğüm insan tipi bu dünyaya her şeylerini verenler. elbette burada saygı var her şeyden önce, saygı duymak acımaya neden oluyor. dalı koparılan ağaca, sevdiğin bir şeye acır gibi bu.

ek olarak saydıklarınız, savaşta büyüyen, kimi yaralanan çocuklar vs.

yani başkasını mağdur etmezken mağdur olanlar/edilenler - kendi türünden ihanet gören ve yamyam gibi yenenler.

zavallı bulduklarım var bir de. yukarıdaki tanımın dışındaki çoğu kimse. hariçten gazel atanlar, dünyası küçük beklentisi büyükler, test edilmeden etmeye kalkanlar, bizzat sorumlular kadar zavallı ve bu grupta. geriye kalan ve şansa mağdur etmeyen/olmayan (henüz) grubu zavallı bulmuyorum tabii.
  • godoşu beklerken  (15.11.15 22:00:16 ~ 16.11.15 10:10:53)
prensip olarak kimseye acımıyorum.

sadece hüzünlendiren şeyler var. kendince mutlu olduğu küçük şeylerden hayal kırıklığına uğrayan insanları görünce böyle bi hüzünleniyorum. mesela hevesle aldığı dondurmayı tam ağzına götürecekken dondurması külahından düşen insanın o hevesinin yarıda kalması üzer beni. ne bileyim böyle bi içim sıkılır ama o kadar.
  • air  (15.11.15 22:01:13)
Çeşitli sebeplerden dolayı hayatını gıcık olduğu biriyle geçirmek zorunda kalanlar.
Dolandırılanlara acıyorum galiba. Telefonda hesabınız teröristlerin eline geçti şeylerine inananlara yazık diyesim geliyor.

  • Mirabel  (15.11.15 22:02:08)
Karaktersizler, yancılar, onursuzlar, benciller.

  • sevgikusunkanadinda  (15.11.15 22:03:43)
Zalime, içinde intikam olana, güç eline geçtiğinde çekinmeden kullanana, keskin sirke olana, sinirliye çok acırım, çok üzülürüm. İnsanlar ondan bir gün kurtulur ama o kişi kendinden kurtulamaz. (Bir kişi özelinde yazmadım ama istediğinize yakıştırabilirsiniz)

  • aychovsky  (15.11.15 22:05:00 ~ 22:05:35)
Acima duygum yok.

  • rayde  (15.11.15 22:16:07)
TDK'nin şu "acımak" tanımından gidersek:
2. Başkasının uğradığı veya uğrayacağı kötü bir duruma üzülmek

Evlatları tarafından aranmayan, sorulmayan yalnız yaşlılar için çok üzülüyorum. Artık elden ayaktan düşmüş veya düşmek üzere oluyorlar ve on yıllarca baktıkları çocukları kendilerini artık bir "yük" olarak görmeye başlıyor.

Hiçbir evlat anne ve babasını yük olarak görmemeli. Dünyanın en acı şeyi budur çünkü.
  • olmadı ki bir kullanıcı adım  (15.11.15 22:19:29)
Yalnıza ve yalnızlığa üzülürüm...

  • ssiradanbirigibi  (15.11.15 22:22:39)
cahiller. net.

  • etna  (16.11.15 10:13:06)
karaktersizler,benciller vs... gibi kötü sıfata sahip olan insanlar.

birde kendisini işi ve şirketi için feda etmiş, 18-24 saat ofiste çalışan insanlar. açıkçası bunlar gibi olmak istemiyorum. dünyaya daha fazla zaman ayırmak istiyorum. o yüzden üzülürüm bu tiplere. biraz kendimden de kaynaklı.
  • morcivert  (16.11.15 10:23:37)
O saydığın şeyler büyük dert olabilir ama insanın kendi seçimi değil. Acımayı öfkeyle karışık üzülme hali olarak düşünürsek daha çok insanların bilerek ve isteyerek yaptıkları seçimler acıma hissi uyandırıyor bende. Birinci sıraya maddi değerleri koyanlar, hayatlarını yalan üzerine kuranlar, kişisel çıkarları dışında hiçbir kaygı duymayanlar, diğerlerinin haklarını kendi haklarından daha az değerli bulanlar vb. insanlar acınasıdır.

  • harvey  (16.11.15 10:46:29)
Acımak değil. Üzülmek daha çok. acımak ne haddime diye düşünürüm.

Tedavisi mümkün olmayan ya da çok zor olan hastalıklara sahip olan insanlara üzülürüm.

Ya da belki gerçekten yalnız olanlara. Ciddi anlamda bir yalnızlıktan bahsediyorum.
  • legolasin son oku  (16.11.15 11:54:37)
1- cehaletini erdem sanan öküzler
2- kendini çıkar için satan aydınlar. burada çıkar derken ille de maddi çıkardan bahsetmiyorum. hata yaptığını kabul etmeyip iyice köpekleşenleri var.

not: bu mesajda hiçbir "öküz" ve "köpek" hayvanına hakaret edilmek istenmemiştir.
  • burya  (16.11.15 11:57:42)
merhametsiz ve sevgisiz kişilere.

  • kakao  (16.11.15 12:24:26)
yere (evde değil) düşen sigarayı, alıp içmeye devam edenler.
trip atan, sürekli sıkıntısı olan sevgiliye ya da aile üyesine sahip olanlar.
ailesi dindar olan, deist, ateist, agnostik, başka din mensubu vb. kişiler.
  • nawar  (16.11.15 12:31:21)
yılmaz morgül

  • superb  (16.11.15 12:35:43)
terkedilmiş yaşlılar

  • devilone  (16.11.15 12:54:02)
ukala; herşeyi düşündüğünü sanan insanlar.
yazık hiç bir şeyin farkında değil.

  • jimjim  (16.11.15 12:59:06)
olmadığı kişi oldugunu sanan kişiler icin üzülüyorum. allah herkese kendini bilmeyi nasip etsin.

  • thewizardofearthsea  (16.11.15 16:31:05)