bu yorum sizce iyi olmuş mu

12 eylül filmleri de tıpkı Amerikaların Vietnam savaşı 2. Dünya savaşı filmleri gibi temcit pilavı gibi oldu yani demek istediğim 12 eylülün ekmeği çok yenildi

No escape filmini yeni izledim. Adamlar yapıyor, daha doğru düzgün bir fetih filmi çekilmedi. Yani sen yapmazsan adam otuzbir çeker izlersin daha bunlar ne ki.

  • rhan  (09.11.15 07:06:02)
Olmamış. "Yani demek istediğimi"i ekleyince bir önceki cümlede yarım yamalak yazılan deyim ortada kalmış.

Ayrıca amerikan sinemasında sürekli ortaya atılan, sıkıştıkça sunulan 2. dünya savaşı filmleri özgürlük maskesi altında milliyetçilik pompalayan 875bin filmlik konu iken 12 eylül ile ilgili bu politika izlenmediği gibi bu cümleyi kurduracak kqdar film de çekilmedi.
  • nawar  (09.11.15 07:19:57)
olmamış, dediğine katılmamakla birlikte söylemek istediğin buysa şöyle ifade etmek daha şık olabilir.

" türkiye'de 12 eylül'ü anlatan filmler de amerikan sinemasının vietnam savaşı'nı anlatan filmleri gibi yaratıcılıktan uzak bir tekrarın içine girdiler."

ayrıca memlekette 12 eylül'ün gerçek yüzünü anlatan tek bir bile çekilmedi henüz. hala daha bireylerin dramları üzerinden , 12 eylül'ün kıyısından köşesinden dolaşan senaryolarla filmler yapılıyor. türkiye'de iktidar 12 eylül'le göstermelik bir hesaplaşmaya girdi güya ama bugün hala o politikalarla işlerini yürüttüğü için 12 eylül'e gerçekten dokunmak hala mümkün değil.
  • dutyemişbülbül  (09.11.15 07:56:01)
yorum olarak hiç katılmıyorum, anlatım olarak ise berbat bir cümle olmuş.

  • make a wish  (09.11.15 10:45:15)