Özür dilemenin vücut dilinde bir karşılığı var mı?

Yüz ifadesi olarak şuna benzer bişey olabilir:

4.bp.blogspot.com

Ama mimikler olmadan bir yolu var mı özür dilemenin? Özellikle araba kullanırken bir hata yaptığımda, karşı taraftan özür dilemek için böyle bir ifadenin eksikliğini çekiyorum. Elimi kaldırıyorum sadece havaya, bir nebze karşılıyor mu? Elimi göğsüme doğru "eyvallah" diye götürsem onun anlamı da başka...

Elini kaldırıyorsan tamam işte çok pardon hocam gibi bi anlamı var onun. Bi de yüzünü de bu adam gibi yapabilirsin. Kaldırırken gülme :D

  • ekaterina  (05.11.15 02:23:59)
  • der meister  (05.11.15 02:28:56 ~ 02:29:36)
elini avuç içi karşıya bakacak şekilde kafa hizasını geçmeyecek kadar kaldırmak, aynı anda kafayı omuzların içine çekip hafifçe yana eğip kaşları küçük emrah yaparaktan hafifçe sırıtmak.

  • kibritsuyu  (05.11.15 10:33:14)
işaret dilinde şöyle olur, baş ve işaret parmağını boğazına götür. sanki minicik bir şeyi tutuyormuşsun gibi yap. yüzünde de üzgün bir ifade olsun. eğer gülümsüyor gibiysen "teşekkür ederim" olarak alaşılır. tabii yaptığında çevrendekiler anlamaz o ayrı.

  • ruhen hastayim ben  (05.11.15 10:51:16 ~ 10:52:24)