Maaşla zengin olunmuyor ?

Dimi doğru bu ? Doktorlar dısında ayda 20 bin üzeri kazanan yok memlekette ? Anca ceo falan olman gerekiyor ? O da zor .Zira bugun koşe basında orta bir market bile ayda 30 40 kazanabiliyor ? Biliyor musunuz ?

Mahmut abi kahvedeyiz gel iki cay icip muhappet edek.

  • floydian  (04.11.15 16:00:15)
okeye 4. ariyor musunuz?

cevap: zengin doktorlar? nerede yasiyorsun? yok kardesim, zengin olunmuyor. Lena Edlund ila Kopczuk diye birileri var, bisiler yazmislar, diyor ki, eskiye oranla baba parasi veya ani bir piyango/viral durum olmadikca, zenginlesmek giderek zorlasiyor.
  • aynadakiyabanci  (04.11.15 16:04:58)
E para kazanmak ve zengin olmak ne zaman kolay oldu ki? Eskiden de zordu, şimdi de zor.

E açsana birader köşe başında ortai bir market :)
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (04.11.15 16:06:55)
işini iyi yapan ve gerçekten para kazanma hırsı olan illa ki iyi para kazanabilir.

  • ghilleinthemist  (04.11.15 16:10:39)
doktorum. ayda 20 bin kazanan doktor tanıdığım hiç yok. olmadı da.

evet, duyduğum oldu. ama şu anda tanıdığım, bildiğim 20 bin tl üzeri kazanan hiç doktor yok.
özel sektördeki ortopedistler haricinde o parayı kazanabilecek doktor grubu olduğunu da pek sanmıyorum. o da zamanının tümünü çalışarak geçirdiğin takdirde.
  • siradisi00  (04.11.15 16:11:55)
Arkadaşlarımın akrabasında baya bir zengin vardı (maaşlı zengin) hiçbiri 20 bin almıyordu. Ha bir tane diş hekimi vardı, kendi muayenehanesine 850 bin liralık makine almıştı tek başına. Bi hocam da lise arkadaşını anlattı 18500 (ne biçim koyduysa adama, küsüratına kadar verdi) liraya imza atmış radyologmuş.

Onun dışında tonla dereceyle mezun olmuş ODTÜ bilmemneci, California'da 10 yıl okuyup gelmiş doktor falan gördüm hiçbiri 5 haneli maaş almıyordu.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (04.11.15 16:19:21)
ac o zaman kose bir market dayi. niye bizden akil bekliyorsun ki?

  • baldur2  (04.11.15 16:25:19)
olunmuyor evet. zenginlerin çoğunda aileden geliyor kaynak...

  • tirt star  (04.11.15 16:26:49)
Maaşla zengin olunmaz. Rahat ve güzel bir hayat yaşanabilir, ama zengin olunmaz. Zenginlik apayrı bir şey.

Çok büyük şirketlerin CEO’larını vs ayrı tutuyorum. Global ve kurumsal firmalarda ayda 10-15 bin tl hatta daha fazla alan müdürler, direktörler var. Güzel yaşıyorlar, şirket arabası vs, güzel imkanları var ama “zengin” değiller. Trink parayı basıp bilmem ne yaşam konutlarından 3 tane ev alamazlar mesela , kredi çekmeleri gerekir. Tüccarlar zengindir, işini iyi yapan, piyasada tanınan avukatlar, doktorlar vs zengindir. Özel sektördadeki üst düzey memurlara zengin denmez.

Zengin olmak her zaman zordu. Asıl zorlaşan şey, alım gücünün düşmesi nedeniyle kredisiz, borçsuz ev bark sahibi olabilimek.
  • kint  (04.11.15 16:31:01 ~ 16:31:32)
o dediğiniz doktor değil de pilot olmasın?

  • islakkedicorbasi  (04.11.15 16:39:12)
15-20 k alan müdürler var. ama onların yerinde olmak istemezdim. hem riskli işlere parmak basıyorlar, hemde patronlar bir aksilikte bunları fena zikiyor. yalan söylüyorlar, alttaki insanları eziyorlar üzerine basıyorlar vs...

az çalışıp 15-20 k alan varsa beri gelsin. mühim olan az çalışarak kazanmak.
  • morcivert  (04.11.15 16:45:43)
abimin köşe başında marketi var dı iflas etti marka marketler yüzünden.öle kolay mı sandın.

  • jamswety  (04.11.15 16:45:45)
onu ben de farkettim. ticaret yapiyorsaniz, 1 i 5 e, hem de hic bir sey yapmadan eklemeden satiyorsunuz, oturdugunuz yerden. maasla calisiyorsaniz saat ucretiniz belli ve ne kadar calisabilirsini zki max. calisacaginiz saat de belli, o yuzden calisarak zengin olunamayacagini, en azindan ticaret yapanin yakalanamayacagini dusunuyorum. duzen boyle kurulmus

  • gunes123  (04.11.15 16:46:53)
maaşla zengin olunmaz. yatırım ile veya miras ile zengin olunur.

ayrıca morcivert +1
  • dafuq  (04.11.15 16:52:49)
ben günde 5 saat çalışarak ayda 25k kasıyorum. gel beraber party kuralım.

  • cetoxim  (04.11.15 17:36:20)
olunmaz tabi. o değil de bugün öğrendim. aramızda bazı hayvanlar milyon dolarlarla forex oynuyorlar.

  • she was my baby  (04.11.15 17:37:54 ~ 17:38:06)
para ticarette daha doğrusu ticarette de alavere dalaverede.

devlet memuru iken zengin falan olamazsın. doktor da olsan, başbakan müsteşarı da olsan!!
  • istisna025  (04.11.15 20:32:53)
evet biliyoruz, siz yeni mi öğrendiniz de her cümleyi soru işaretiyle tamamlayacak kadar şoka girdiniz.

  • pamuk helvalar cebe  (04.11.15 20:45:13)
bu arada, o boktan market yılın 365 günü sabah 6'da açılıyor, gece 10-12'ye kadar açık. tatil yok. sosyal hayat yok. 37 ekran tv'de flash tv izlemek dışında yapacak bişey yok.

riskin tamamı sende, aldığın mal elinde patlayabilir. %51 vergi her zaman ödenecek, yok kdv, yok geçici, yok muhtasar yok bilmemne. tabelaya bile vergi vereceksiniz.

tekel varsa ayyaşı sarhoşu eksik olmaz, 55 gram peynir isteyen menaapozlu teyzeyle de 1 liraya püsküvü isteyen veletle de uğraşacaksın. veresiye takacaklar, eyvallah diyeceksin.

daha neleri var, kolay mı lan öyle?

30-40 gibi rakamları da rüyanda görürsün. koca market şubeleri kazanmıyor o kadar.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (06.11.15 14:25:51)
Ben varım lan.

oturduğum yerden kazanıyorum hemde. 20binden fazlasını da kazanıyorum. yaptığım iş pornoculuk auhsha video sitelerim var.

caps 1: i.hizliresim.com

caps 2: i.hizliresim.com
  • zbrs  (06.11.15 20:37:50)