Gidiş-Dönüş Uçak biletinde gidişi mutlaka kullanma zorunluluğu

izmir-istanbul-avrupa gidiş
avrupa-istanbul-izmir dönüş bileti aldım (promosyon bilet). Daha önceden başka bir avrupa ülkesine gitme imkanım doğdu. Gidişi kullanmayacağım. Ancak bu durumda dönüş biletim de yanıyormuş. Böyle bir şey var mı gerçekten ? Ona göre müşteri hizmetleri ile kavga edeceğim :)

evet var.

  • nrmnm  (04.11.15 10:22:02)
Soruyu sormanız çok iyi oldu, aynı şey benim için de geçerli. Yurt içi uçuşu benimkisi. Gidişi kullanamıyorum dönüşü kullanacağım. Firma Anadolujet. Takipteyim bu başlığı..

  • buffy de vampir sayılır  (04.11.15 10:35:08)
dünyanın en saçma şeyi ama kullanılamıyo malesef. önleminizi iptal değişikliğinizi şimdiden yaptırın

  • confessions of an adman  (04.11.15 10:54:53 ~ 10:54:59)
Şimdi thy ile görüştüm. Evet böyle bir şey varmış. Yapacak bir şey yokmuş. Çok kötü oldu 600 TL yanacak :(

@buffy de vampir sayılır anadolujet thy alt markası yanlış hatırlamıyorsam. Aynı kural orada da olabilir. Vakit geçirmeden MH arayın.
  • Copernic  (04.11.15 10:56:25)
o ne laaaaaaaaaaan. su an soktayim.

  • baldur2  (04.11.15 10:56:30)
Erkenden alsan dert almasan dert arkadaş. Bu nasıl iştir yahu. Teşekkür ederim hocam bu arada..

  • buffy de vampir sayılır  (04.11.15 10:58:20)
evet birini kullanmadığında diğeri de yanıyor.

  • kakao  (04.11.15 11:03:37)
  • nawres  (04.11.15 11:46:21)
nasıl yani mesala giderken uçağı kaçırdım sonraki güne aldım bileti. dönüşte yeni bilet mi almak zorunda kalıyorum yani? şok oldum şu anda.

  • hononu  (04.11.15 11:52:57)
cok merak ediyorum nasil rasyonalize ediyorlar bu politikayi. nedir yani mesela sirketlere bunu sordugumuzda alacagimiz cevap.

  • baldur2  (04.11.15 12:04:47)
Bimere yazsak sonuç alır mıyız?

  • buffy de vampir sayılır  (04.11.15 12:43:49)
şöyleki aldığınız yere ulaşıp gidiş dönüş pnr lerini ayırmalarını isterseniz srun olmaz.

  • gulsum  (04.11.15 13:21:31)
hocam bileti ikiye böldürün, biz aradığımızda bölmeyi kabul etmediler ama bu sefer de gidişi iptal edersek dönüşü kullanabileceğimizi söylediler.

  • mesgul ve huzursuz  (04.11.15 22:01:48)
Gulsum ve mesgul den allah razı olsun. Az önce dediklerini yaptım. Gidiş uçağımız iptal ettim dönüş yanmadı.... Denendi yüzde yüz çalışıyor ;)

Bu arada müşteri hizmetleri temsilcisi biraz tecrübesizdi. Yanmaz ikincisi vs dedi başta sonra birine danıştı ve ardından halletti benim meseleyi.dört dakika falan sürdü iyi haberi almam.
  • buffy de vampir sayılır  (05.11.15 21:17:12)