Greencard Olayları

Türkiye'den başvurunlar için bunun çıkma şansı nedir acaba? Bir de hakikaten random olarak mı seçiliyor kazananlar?

kazandıktan sonra mülakata giriyorsun. yani random seçildi ooo vatandaşsın diye bir şey yok. daha deneyimli arkadaşlar yazar ama, şöyle random seçiliyosun: birazcık ırkına göre. yani greencard programının adı diversity bişi bişi program, amerikada ÇOK çinli varsa, o sene çinden daha az insan alıyorlar. gibi düşün. bu şekilde ülkelerden kaç kişi seçileceği önceden belirli, sen ülken arasından random seçiliyosun. seçildikten sonra da mülakata gidiyorsun. mülakatta da biraz paraya, biraz mesleğe eğitime bakıyorlar diye okudum.

  • like it or not  (03.11.15 17:27:43)
Valla kime çıkıyo bu yeaaa diyordum ama şimdiye kadar çıkan 3 arkadaşım oldu.

Geçen sene çıkıp da gitmeyen bile oldu.(hala sinirim geçmedi kendisine)
  • lcha  (03.11.15 17:36:39)
merak edip google amcaya sormuştum 2013 te 130 bin kişi fln başvurmuş 2500 alacaklarmış gibi sayıar vardı. %1 gibi bir şans oluyor buda.

ama şu anda bu sayı bence çok artmıştır.
  • morcivert  (03.11.15 17:52:40)