istanbul avrasya maratonu [zirvesi?] #4weekstogo

katilacaklar var mi?
kac kosmayi planliyorsunuz?
hangi gün fuara gitceksiniz, ne zaman daha tenha olur?

bi gün öncesinde makarna zirvesi neyin yapsak mi? ya da ne bileyim sabah start öncesi birbirimizi gazlama seysi falan?

bonus:
youtu.be

Esim ve ben 10k icin katiliyoruz :)

  • la noix  (18.10.15 20:02:14)
42km 3.00-3.30 arası koşmayı planlıyorum. 3'ün altına düşersem mükemmel. şimdilik 20 km'yi 1.25'te atıyorum. bu hafta 3 kere 10, 1 kere 20 km koşcam. cumartesi de 30+.

haftaiçi tenha olabilir, haftasonu sabah erken saatlerde ya da kapanışa yakın tenha olabilir. büyük ihtimal haftasonu sabah erkenden giderim.

müzik listesi yapalım. en verimlisi bu olur. tam moduma göre müzikler bulamadım henüz.
  • [silinmiş]  (19.10.15 13:35:20)
10k yarışa ben de katılıyorum.

  • free bird  (19.10.15 16:37:42)
15k. hiç hazırlanamadım:(

  • peggy  (20.10.15 11:57:30)
Geç kayıta çok para istiyorlarmış. Yoksa bir 10k atardım belki.

  • arnold schwarzeneger  (20.10.15 12:09:25)
ne çok koşan avrmış.. maratona katılacak var mı diye sorduğumda kimsenin sesi çıkmamıştı.. hazırlamadım haliyle:) çok geç artık di mi benden bişi olmaz?

  • euteamo  (20.10.15 21:10:03)
nikerun iptal edilmiş "geniş çaplı görüşmelerden sonra"
maraton için korkmamız gerekiyo mu sizce?

  • la noix  (21.10.15 10:20:34)
hayır, gerekmiyor.

  • [silinmiş]  (21.10.15 11:58:18)
ben 15k koşacağım. iptal dedikoduları çok dönmeye başladı ama maraton kesin olur.

  • devrin basbakani  (21.10.15 16:33:07)
maratonun olup olmaması değil korkutan.
nike'ın iptalinin arkasında terör saldırıları var

edit: dedikodular o yönde
  • la noix  (21.10.15 17:49:18 ~ 18:00:24)
g-20 ile aynı zamana geliyor sanırım, güvenlik tehlikesi olacağını düşünmüyorum.

  • free bird  (21.10.15 17:52:18)
arnold sizin gibilere "skipper" deniyormuş. the simpsons'ın son bölümünü izledim dün. oradan öğrendim :)

yok şöyle olsaydı gelirdim, böyle olsaydı katılırdım ama...
  • [silinmiş]  (22.10.15 10:45:11)
Her Allah'ın günü spor yapan adamdan skipper mı olur oğlum?

  • arnold schwarzeneger  (22.10.15 11:27:31)
başka koşulara da böyle diyorsun. yok gelirdim ama...

  • [silinmiş]  (22.10.15 11:46:18)
Ay başında daha koşuya katıldım. Gittik mi gidiyoruz ağırlıkçı halimizle.

  • arnold schwarzeneger  (22.10.15 11:54:41)
@arnold
erken-gec kayıt arasındaki zammı duşbeg ödese katılır mısın?

  • shi aila  (22.10.15 18:36:02)
duşbeg niye ödüyo ya.

  • [silinmiş]  (23.10.15 08:05:42)
Ödesin ödesin. Skip etmesin:)

  • arnold schwarzeneger  (23.10.15 09:06:22)
cünkü dusbeg zengin ve rekabeti seviyor.
ama arnold blöf yapiyor zaten.

  • shi aila  (23.10.15 18:18:50)
gençler soğuklar sizi de etkiledi mi? genelde sahilde koşuyorum ve fırtına-soğuk mahvediyor antremanları. siz ne durumdasınız?

  • free bird  (26.10.15 01:49:54)
geçen hafta çarşamba yağmurda koştum. yağmura kalmış sıçana döndüm ve üşüttüm.

çok etkiledi.
  • [silinmiş]  (26.10.15 07:49:00)
puma'yı yağmurda koştum. hatta son 1.5 km'de yağmurluk sandığım rüzgarlığımı eşime vermiştim, verdikten 3 dk sonra da sağanak bastırdı :D sanırım sağanak sayesinde 2-3 dk daha hzlı koşmuş olabilirim :D

kadın yağmurluğu önerebilecek var mı? decathlon'dakiler ocak söndüren cinsten pahalı :/
  • la noix  (26.10.15 08:13:26)
Cumartesi sabah sahilde yağmur altında koştum. Şort-tshirt vardı sadece. Valla çok keyifliydi. Pazar sabahı yine gittim bu sefer yağış durunca aynı rotayı balıkçılar basmıştı. Tat alamadım.

  • arnold schwarzeneger  (26.10.15 08:26:31)
@la noix koşucu dostu tchibo :)

www.tchibo.com.tr
  • devrin basbakani  (26.10.15 12:34:52)
15 k. En fazla 7 koştum. Ayağımın altındaki kas acıyor. Ama koşarım sanırırım.

  • dietf  (29.10.15 06:37:28)
Ben startta görev alıcam

  • powerpufgirl  (30.10.15 13:32:15)
@la noix, yağmurluk önemli, bence paraya biraz kıymak lazım. o nefes almayan dandik yağmurluklarla ıslanmıyorsun evet ama bu sefer öyle bir terliyorsun ki, yağmurda ıslanmış olmayı yeğliyorsun. üstüne bir de hasta oluyorsun. yani yarardan çok zararı var.
mümkünse nefes alabilir kumaştan yapılma, hatta -evet pahalı ama- goretex, mümkünse koltuk altılarında havalandırma için açılabilir kısımları olan, ince ve hafif yağmurlukları tercih etmek gerek.

  • peggy  (30.10.15 17:07:02)
eşime 40 liraya decathlon'dan süper yağmurluk almıştık 2 hafta önce. aynı gün ben de kendime uzun tayt aldım 50 liraya. valla kampanya falan vardır diye kendim için gittim geçen, kadın yağmurluk zaten yok, eşime aldığımızdan da kalmamıştı (olsa onun small'unu alacaktım). brandium decathlon :/// resmen hiçbişey yok orda :(

bakalım bu hafta da bi geçsin, yoksa mecbur paraya kıyıcam :/
  • la noix  (30.10.15 21:12:06)
düşünürüm

  • zlatanibrahimovic11  (31.10.15 23:55:08)
10k. hazırlanamadım, son anda cayabilirim :(

  • kpzlktr  (01.11.15 00:00:44)
Bu sene de katılamıyorum maalesef, haftada 1-2 defa 10-15 km. koşuyorum. 15 Km.yi henüz geçmedim ama üstüne çıkarım gibi geliyor.

  • kumandanim  (03.11.15 11:16:30)
  • [silinmiş]  (03.11.15 11:20:30)
Ne zamandi kosu? Google a baktim 17-15 kasim cikiyor

  • stevie  (03.11.15 15:39:53)
  • peggy  (03.11.15 15:42:47)
Maratonun reklamini simdi tv'de gordum cok cici olmamis mi :p youtube'da bulamadim bulursam eklerim :)

  • la noix  (05.11.15 17:46:11)
arkadaslar, istanbul disindan geliyorum.
eminönü'den fuar alanina (Aslı Çakır Alptekin Kapalı Atletizm Salonu) en kolay nasil ulasirim, biri tarif edebilir mi?

  • shi aila  (06.11.15 20:31:13)
@la noix
hala mi bulamadin? merak ettim :/

  • shi aila  (06.11.15 20:32:15)
M1 kirmizi hatla atakoy-sirinevler duraginda infiginde sirtinda kirmizi-yesil-mavi cantasi olan bi suru insan goreceksin. Onlarin geldigi yere git :) zaten cok sayida kisi de ayni yere gidiyor olacak :)

Yagmurluk aramaya firsatim olmadi ama 100 lira falan da vermek istemiyorum. Maraton fuarina bakicam sanirim :/ umarim bulurum orda
  • la noix  (06.11.15 21:36:22)
her sene aile eğlencelierimiz arasındadır.

abimler,amcamlar,halamlar bildiğin sülale buluşması şekilde gerçekleşen bir yürüyüş oluyor bizim için. ekşisözlük bayrağı kaldırırsanız altında yürür, akrabadan kaçarım.
haberlerinizi bekliyorum
  • kendibilir  (06.11.15 22:00:44)
  • la noix  (07.11.15 09:59:03)
genşler herkese selamlar. şimdi ben 15 kasım sabahı florya'dan metrobüse binip gelicem start alanına. tam olarak nerede inmem gerekiyor? help pls.

  • mate soul  (07.11.15 13:47:49)
@mate soul
taksim ve sultanahmet'ten servis kalkiyor start alanina. ben öyle gitcem.

@la noix
güzelmis gercekten. carsafa bayildim :)
  • shi aila  (07.11.15 18:54:23)
istanbullular,
hava durumunuz, neminiz rüzgariniz nasil? valiz hazirliyorum da sorayim dedim, siz ne giyceksiniz kosarken?
tisört sortlara kossam üsür müyüm? tisörtün altina tank top ya da uzun kollu, alta yarim ya da uzun paca tayt mi giyeyim?

bir de verilen tisörtlerin rengi, sekli falan belli mi ki?
  • shi aila  (08.11.15 19:28:18)
ben sahilde koşuyorum, genelde güneş varken iyi oluyor. umarım rüzgarlar 30 km/h fazla olmaz da ciddi anlamda etkilemez performansı.

rüzgar olursa koşucu içliğimi giyerim üzerine de ince bir şey giyerim altta da şort olur.
  • free bird  (08.11.15 20:20:12)
  • megafon  (10.11.15 21:45:59)
@shi aila
Ben t shirt arti ruzgarlikla kosacagim. Kopru baya ruzgarli oluyor oyle boyle degil. Sirf o ruzgar icin ruzgarligi yanima alicam yani :) bi de kulaklari da ele almamak lazim o ruzgarda :)

Soyle diyeyim, gecen sene esim t shirt sort kostu, bu sene ruzgarligi yanina almayi planliyor. Gerci almayadabilir bilemedim tam :)
  • la noix  (11.11.15 01:57:41)
altta yarım tayt.
üstte tshirt ve buff.

yanımda tshirt altına giymelik uzun kollu bir şey getireceğim. orada havaya göre karar vereceğim. nasıl olsa fazla eşyaları bırakabiliyoruz.

giderken de üzerimde yağmurluk olur, onu da koşuya başlarken bırakacağım.

şimdilik böyle düşünüyorum.
  • peggy  (11.11.15 09:21:06)
kendi sorumun cevabini bugün aldim:
"adidas Vodafone 37. İstanbul Maratonu tişörtleri. Senin rengin Yeşil!"

benimki koyu bir orman yesili de sizinkiler farkli mi ki?
  • shi aila  (12.11.15 10:13:25)
Yarın gidip 10k için kayıt yaptıracağım. Ulaşımı nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar? Geçen sene bizim salonun servisini kullanmıştım. Bu sene tek tabancayım. Sultanahmet'ten otobüsler kalkıyormuş. O civara araba bırakayım diyorum da, yollar kapanınca nereye bırakılır bilemedim.

  • arnold schwarzeneger  (13.11.15 10:39:24)
çipli koşucular maraton fotoğraflarına www.maratondaydim.com adresinden göğüs numaralarını aratarak ulaşabilirler.

  • baterist  (14.11.15 21:05:33)
Herkese şimdiden başarılar:)

  • peggy  (14.11.15 21:14:59)
herkese başarılar, güzel haberler bekliyoruz.

bu arada anadolu yakasında da oturanlar için ulaşım sıkıntı :/
  • megasalexandros  (14.11.15 21:18:07)
Metrobüs çalışmayacak sanırım sabah? Kesin bilgi mi?

  • peggy  (14.11.15 21:41:39)
Gecen sene kadikoye arabayi birakip normal otobuslerle altunizadeye gitmisti esim. Yine oyle yapicaz

  • la noix  (15.11.15 05:15:09)
Başarıdan ziyade iyi eğlenceler diliyorum. Tadını çıkarın gençler!

  • shi aila  (15.11.15 05:44:05)
1 sa 8 dk'da 10 km'yi alnımın akıyla tamamlamış bulunuyorum. hatta hayatımda ilk defa son 200 metrede depar atıp 4-5 kişiyi geçtim ahahahahah
not: hedef 1 sa 15 dk'ydı :)

seneye bebeyle katılcam yolun ortasında durucam selfie çekicem nıhahaha
  • la noix  (15.11.15 11:05:33)
  • [silinmiş]  (15.11.15 17:06:06)
Güzel yarıştı. Keşke buluşsaymışız öncesinde. Bundan sonrakilerde organize olalım.

  • arnold schwarzeneger  (16.11.15 07:50:33)
@la noix
Tebrikler,yeni anne olarak bravo valla.

@arnold
Biz @la noix ile fuarda görüştük, çok da güzel oldu valla.

@duchebag
Official result'ınla gel, saymıyoruz onu.

@peggy
Sen be yaptın 10/15k?

Gerçekten güzel bir yarıştı. Keyif alma ve 15k < 1:30 hedefime ulaştım. 13. km civarı balat'ta bana eşlik edip hızlandıran sokak köpeği başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.
Nisanda yarı maratona gelsem mi diye düşünmüyor değilim :)
  • shi aila  (16.11.15 08:20:36)
benim biraz maceralı oldu:)

ilk önce maraton fuarında kitimin bulunamaması ile başlayan bir süreç yaşadım, (kiti başka biri almış) yeni çip basıldı (-dendi ama aslında başkasının çipi verilmiş, sonuçlara baktığımda farklı isim çıkıyor:D)

bu arada 15k'yı diz ağrılarım nedeniyle 10k'ya çevirmek istiyordum onda da başarılı olamadım, değişim yapmadılar.

yarış günü taksim'den shuttle'a binmek üzere beşiktaş'tan çıktık. taksim acaip kalabalıktı ve kimse ne yapacağını bilmiyordu, ortalıkta görevli yoktu, kavga fln çıktı, ulaşım konusunda başarısız buldum organizasyonu.

start noktasına bayağı geç gittiğimiz için çok arkalarda kalmıştık. bu yüzden köprüden geçiş aşırı kalabalıktı ve sürekli zigzag yaparak koşmak gerekti.

ve o gün maalesef reglimin ilk günüydü, normalde hiç regl ağrım olmadığı için umursamadım ama nedense koşmaya başladıktan sonra sancılanma başladı. baktım olmayacak, köprüdeki ambulanstan ağrı kesici istedim, ilk başta ya vermiyoruz aslında vs diye mırın kırın ettiler, ısrar edince bir adet parol lütfettiler:) su vermediler, ileride dağıtıyorlar dediler ama ilk su noktası 5k'da idi:)

böylelikle ilk 5km en iyi tempoda koşarım diye düşünürken 42dk'da koşmuş oldum. barbaros yokuşunda bile yardıramadım:)

neyseki ağrı kesici sonradan işe yaradı, dizim de ağrımadı (sanırım bu yüzden). 5k'dan sonra biraz toparlamaya çalıştım. 15k toplamda 1.39 ile bitti. ve şu an dizlerim ağrıyor.

herkese geçmiş olsun:)
  • peggy  (16.11.15 11:01:44)
@peggy
vaaaaaay süper sonuç valla durumalra rağmen :) anadolu yakasından ulaşımda biz de sıkıntı yaşadık. herhalde 2 km falan yürümüşsüz. sonra tabii köprüden start'ım 10 dk sonra oldu :d bir de kaç km olduğu yazsaydı parkurda daha hoş olurdu. son 200 metreye kadar hiç bişey yoktu. iyi ki 5 km'deki su istasyonunu biliyodum. bi de 7.5'da su falan kalmamıştı bize :)

@shi aila
tebrikler! yokuşlu mokuşlu süper sonuç valla :) bu arada senin eski duyrularına baktım, yarı maratona da bekliyoruz artık :D
  • la noix  (16.11.15 14:09:14)
@la noix, aynen benim de aklıma geldi. km işaretleri koysalardı keşke. 10k'dan sonra vardı sadece. seni de tebrik ederim, hedefin de üzerine çıkmak güzel bir başarı:)

bu arada 13 aralık'ta belgrad ormanı'nda geyik koşuları yapılacak, 4k, 14k, 28k, madem aramızda o kadar koşucu var, bu vesileyle duyurayım dedim:) ormanda koşunun ayrı bir zevki oluyor:) ben programımdan dolayı henüz karar veremedim.
www.geyikkosulari.com
  • peggy  (16.11.15 14:41:16)
2 dk. önce şirkette Geyik'e gitmeyi konuşuyorduk.Bir de Longest Night koşusu var sonraki hafta. Ben ikisinden birine gideceğim gibi. Ucuzundan bir trail ayakkabısı bulmak gerek.

  • arnold schwarzeneger  (16.11.15 14:46:10 ~ 14:47:11)
geyik koşuları epey dikkatimi çekmişti ama trail alanda yürümek bile zor geliyor bana, koşarken kesin bi yerimi sakatlarım :/

  • la noix  (16.11.15 17:56:15)
gecmis olsun herkese.

ben kosu sonrasi mobil kontrol etmistim sonucu. simdi eve gelince listeden tekrar baktim. net sandigim sonuc meger brütmüs. sandigimdan daha hizliymisim \o/
  • shi aila  (17.11.15 17:29:55)
evet ilk ben de yanılmıştım o yüzden:d sonradan düzelttiler.

tebrikler:))
  • peggy  (17.11.15 17:39:58)
tesekkürler peggy, ben de seni ve katilan herkesi tebrik ederim.

resmi sonucun da oldugu sertifika/belge tarzi bir pdf/jpg neyin yok mu?
  • shi aila  (17.11.15 17:45:02)
adidas mail göndermis "merhaba selin, ismine özel hazirlanan maraton yolculugu grafigini gör" diye. adim selin olmadigi gibi grafigi de acamadim. acabilen var mi?

  • shi aila  (18.11.15 20:29:01)
bana da aynen, "merhaba selin" diye göndermiş ve link de açılmıyor. yanlış olmuş herhalde:p

edit: maratonun sitesinde de var aynı adidas şeysi, oradan tıklayıp göğüs no yazınca süreni gösteriyor sadece, grafik mrafik çıkmadı bana.
www.istanbulmarathon.org
  • peggy  (19.11.15 10:45:09 ~ 12:10:32)
beni geçen yok sanırım? :P

  • [silinmiş]  (19.11.15 11:41:41)
@docuhebag, bu başlıkta başka maraton koşan yok sanırım.

bu arada birlikte gittiğim arkadaşım 3.12 ile bitirdi maratonu, ilk maraton koşusu olmasına rağmen:)

sana da tebrikler.
  • peggy  (19.11.15 12:14:33)
ben "grafik" linkine tıkladım ama brüt zamanı veriyor sadece
la bari neti yazsaydınız zaten 10 dk sonra start'tan geçebilmişim

  • la noix  (19.11.15 15:35:32)
bende de acildi simdi, net skoru gösteriyor. arada düzeltmis olabilirler.

@douchebag
kendine denk bi rakip bulamadin mi bizle ölcüyosun kendini?
  • shi aila  (19.11.15 17:47:45)
bana dirsek attılar, 3.00 hedefliyordum ki, o tempoda da koşuyordum.

yok bulamadım shi aila, maraton koşan arkadaşım olmadı hiç benim :(
  • [silinmiş]  (19.11.15 20:47:38)
bir dirsek 26dk'ya mı mal oldu?:))

  • peggy  (19.11.15 21:48:30)
douchebag'i çekemeyip dirsek atanlar anten taksın.

  • arnold schwarzeneger  (20.11.15 07:58:50)
peggy, 23. km'de yedim ciğerime. oturdum kenarda bir süre. sonra da yavaş tempoda koştum.

gel sana atayım bi dirsek, sen koş kalan 19 km'yi.
  • [silinmiş]  (20.11.15 08:40:32)
Kadına şiddete hayır duş.

  • arnold schwarzeneger  (20.11.15 08:41:31)
23.km'de dirsek yiyecek kadar bir kalabalık yoktur sanıyordum:) adam resmen temponu kıskanıp suikast düzenlemiş o zmn, dikkat et bundan sonra:)

arnold sağol:) dövecek bu beni.
  • peggy  (20.11.15 11:00:55)
www.maratondaydim.com

vaaay sertifikamız da oldu bastırıp çerçeveleteyim hehehhehe
  • la noix  (20.11.15 13:47:15)