eci u46xl ses kartı sorunu (mac)

arkadaşımın yıllardır kullandığı bu ses kartını deneyeyim dedim ama çalışır hale getirmek mümkün olmadı. sanırım sitesindeki kurulabilir driver'larda bir sorun var. sistem ayarlarında ses kartı için kurulu herhangi bir driver gözükmüyor çünkü. driver en son 2014'te update edilmiş gözüküyor fakat osx yosemite 2015 çıkışlı diye hatırlıyorum. input output sinyallerini kontrol ettiğim zaman da line in seçilebilir durumda fakat herhangi bir ses kartı gözükmüyor. benzer sorun yaşayan veya yardımcı olabilecek varsa süper sevinirim.

Mac os x uzerinde about this mac icerisinden system report a girip usb/firewire sekmelerindeki bilgileri paylasabilirmisin?

Birde suraya goz atabilir misin?
kb.esi-audio.com
  • cosysop  (12.10.15 20:32:07 ~ 20:34:51)
yok ya, beceremedim. bu manual'la audio midi setup diye bi uygulamaya ulaştım (driverı yüklerken yüklenen muhtemelen) ama bir şey değişmedi. input veya output olarak bilgisayarın kendi giriş çıkışlarını görüyor hala.

usb bilgileri de şunlar, ses kartı gözükmüyor :/

USB Hi-Speed Bus:

Host Controller Location: Built-in USB
Host Controller Driver: AppleUSBEHCI
PCI Device ID: 0x1c2d
PCI Revision ID: 0x0005
PCI Vendor ID: 0x8086
Bus Number: 0xfa

FaceTime HD Camera (Built-in):

Product ID: 0x850b
Vendor ID: 0x05ac (Apple Inc.)
Version: 7.55
Serial Number: CC2C1D00R9DGGFLP
Speed: Up to 480 Mb/sec
Manufacturer: Apple Inc.
Location ID: 0xfa200000 / 3
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 500
Built-In: Yes

Hub:

Product ID: 0x2514
Vendor ID: 0x0424 (SMSC)
Version: 0.03
Speed: Up to 480 Mb/sec
Location ID: 0xfa100000 / 2
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 2
Built-In: Yes

BRCM2046 Hub:

Product ID: 0x4500
Vendor ID: 0x0a5c (Broadcom Corp.)
Version: 1.00
Speed: Up to 12 Mb/sec
Manufacturer: Apple Inc.
Location ID: 0xfa110000 / 4
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 0
Built-In: Yes

Bluetooth USB Host Controller:

Product ID: 0x8215
Vendor ID: 0x05ac (Apple Inc.)
Version: 2.08
Serial Number: 7CC3A15898A3
Speed: Up to 12 Mb/sec
Manufacturer: Apple Inc.
Location ID: 0xfa111000 / 5
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 0
Built-In: Yes
  • timmie  (15.10.15 01:15:00)
mac'de baska bir porta takmayi mutlaka denemissindir, baska bir bilgisayar varsa elinde orada bir dene derim. eger hic bir sekilde goremiyorsan bu cihazi, sıkıntı cihazda olabilir.

  • cosysop  (15.10.15 11:51:37)
pc'de denedim çalıştı valla. aleti tanımaması ilginç gerçekten. kontrol paneli diye kurduğu programda da ''device disable'' diyor ve durumu değiştirmek mümkün değil. audio midi setup'ın da esi'yle bir alakası yokmuş. apple'ın midi controllerı gibi bir şey, fakat ne logic'te, ne sistem ayarlarında, ne midi controllerda seçilebilir durumda değil ses kartı. anca built in'leri görüyor.

  • timmie  (17.10.15 00:05:20)