gamze mi?

iyi geceler.

fotoğrafta okla gösterilen çizgisel çukurumsuluk gamze mi? yoksa başka bir adı var mı?

Teşekkürler şimdiden.

Bence gamze.

Dudağın hemen yanındakiler ne oluyor? Herkeste oluyor mu?
  • pike  (10.10.15 01:52:08)
gamze değil yav. basitleştirirsek sadece bir kırışık.

  • kargn  (10.10.15 02:01:04)
nebuch sen misin?

  • iste o bendim  (10.10.15 02:25:26)
gamze değil o, gamze çukur şeklinde oluyor. bende var, oradan biliyorum.

  • devilred  (10.10.15 02:56:34)
gamze.

Dudagin yaninda gulerken oluşan kirisikliktan (nazolabial oluk) bağımsız bir kas bozukluğu var yani. Bazı insanda az mimikle bazısında çok mimikle belli olabilir. toplumlarca kabul görmüş gamze olmasa da bu bir gamze, evet.
  • fallopian  (10.10.15 07:11:42)
üzgünüm gamze değil bence :/

  • alaimisema  (10.10.15 09:09:35)
Değil. Kimin ağzı bu, ne güzelmiş.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (10.10.15 09:51:46)
malesef:( gamze değil

  • all girls dream  (10.10.15 10:05:32)
Gamze gibi ama değil gibi de.
Gamze olmayan ve gavurların "smile line" ya da "laugh line" dediği kısım şurada. Çoğu insanda olur.
forums.soompi.com
Bu ablanın ek bir kırışığı var. Kilo vermiş ve yüz derisi sarkmış olabilir. Bazı durumlarda kat kat olabiliyor bu smile line, şu bacıdaki gibi.
mienshiang.com
Hatta çok gülen erken yaşlanır.
www.mgmedicalfacility.com
Diğer ifadelerin kendi çizgileri var.
i01.i.aliimg.com
Resimdekinde de iki kat "smile line" var gibi ama daha çok gamze gibi. Aynı yapıda, paralellikte değil "smile line" ile. Yüzün tamamı olsa daha kolay karar verilir.
Aynı halt Kate Middleton'da da var ve teknik olarak gülerken burunun oradan başlayan kısım "kırışık", kırışık gibi görünen ama ondan daha derin ve çenesine kadar inen kısım da "gamze" diye geçiyor.
i2.mirror.co.uk
Özet: Tip kırışık, yapı gamze
  • aychovsky  (10.10.15 10:14:53 ~ 10:25:49)
Merve o, gamze olsa duramazsın.

  • bigbadabum  (10.10.15 10:22:36)
maalesef gamze değil çıkık elmacık kemikleri belirgin yuvarlak bir yüz hattının göstergesi olabilir.

  • gis  (10.10.15 10:44:25)
gamze değil +1

  • sayns  (10.10.15 10:52:38)
gamze değil bence de. ayrıca kadın dudağı demişler de erkek dudağı değil mi bu? bıyıkları bi ben mi görüyorum?

  • sta  (10.10.15 11:15:39)
Gizem gibi geldi bana

  • raskolnikovv  (10.10.15 13:05:57)
ne gamzesi bilader, fred çakmaktaş'ta da var aynısından.

  • [silinmiş]  (10.10.15 13:07:11)
teşekkürler herkese. "maalesef" gamze değil diyen arkadaşlara da yüksek empatilerinden dolayı teşekkür ediyorum :)
bence de değil, sadece adını merak ettim. ama kırışıklık gibi bir şey ya da "teorik olarak gamze ama dandik gamze" gibi iki sonuca varabildik.

erkek dudağı bu arada.
  • thenis  (10.10.15 13:52:14)
kırışıklık

  • her gece aç  (10.10.15 14:00:47)