gideyim di mi?

bunu niye buraya yazıyorum, onu da bilmiyorum, sanırım gaz ihtiyacım var.

bu dönem yeni bir okula başladım sözde, başlangıcım aşırı sıkıntılı olduğu için bir ay oldu, daha adımımı atmadım okuldan içeri. her gün okula gideceğim diyorum, her gün bir sonraki güne erteliyorum. tüm o sıkıntılara sebep olanlarla yüzleşmek ölüm gibi geliyor. yüzleşmezsem de zaman geçiyor ve sanırım çok istediğim bir şeyi ellerimden kaçırıyorum gün be gün.

yarın gitmeye iyiden iyiye karar verdim gibi ama gittiğimde "bir aydır neredeydin" demelerinden çekiniyorum. hiçbir dersin günün, saatini bile bilemiyorum, o derece diyeyim, geçerken uğramış gibi olacağım yarın gidersem, kimseyi bulamama ihtimalim de var.

her neyse, gideyim di mi? gitmezsem daha kötü olur di mi? ya gidince daha kötü olursa? içim şişti.

Git be devilred densizce soru soran olursa da sizene la yapraam de. Icinden de en azindan.

  • floydian  (06.10.15 21:28:13)
git tabii ki. her gitmediğin gün gitmen biraz daha zorlaşacak ve sonuç olarak da öyle ya da böyle gideceksin. o yüzden daha fazla zaman geçmeden bir an önce yap.

  • veritaslibertas  (06.10.15 21:31:36)
@floydian

öğrenci möğrenci olsa sıkıntı sebebi denir de hocalar olunca onu demek de zor.
  • devilred  (06.10.15 21:31:50)
git de rahatla.

  • Alt4y  (06.10.15 21:33:49)
bildiğin asosyalsin la sen
gidemezsinki. herkesten çekinirsin. sorulardan, insanlardan, nizamiyedeki güvenliklerden her şeyden çekinirsin. senden bi cacık olmaz. ciddiyim.
istesende gidemezsin zati.
internetten bi film indirde yarın izlerisn en iyisi.
  • etna  (06.10.15 21:34:39 ~ 21:35:22)
git yahu niye gitmiyorsun?

gitmezsen daha kötü olur evet. gidince daha kötü olmayacağına eminim.
  • whimsical  (06.10.15 21:34:54)
git

  • basond  (06.10.15 21:35:22)
Yuzlesmekten korkma nolursa olsun insanlari biraz kucumsemeyi dene bu biraz kolaylastirir cekinceni bence. Bi de yuzlesmek cesaretini arttiracak sonunda garip bir haz alacaksin.

  • floydian  (06.10.15 21:35:37)
@etna

yazdıkların ters psikolojiyse etkili değil, düz psikolojiyse gerçekçi değil. hani başkaları da görüp de ters psikolojiye abanmasın diye diyorum.
  • devilred  (06.10.15 21:43:46 ~ 21:44:07)
"gitme kal" diyemedim

  • ateistanbul  (06.10.15 23:08:31)
Git, sonra gerisi gelir.

  • stavro  (06.10.15 23:15:32)
Gittim! Hiç de kötü geçmedi. Desteğiniz için teşekkür ederim!

  • devilred  (07.10.15 14:04:32)