uçakta takım elbise

2 günlük bir toplantı için takım elbise götürmem gerekiyor. yolculuk thy ile. nasıl oluyor bu iş? takım elbise+ gömlekleri kılıfı ile alsam yanıma uçakta asmaya yer oluyor mu? bavul içinde gitmez mahvolur, uçaktan inip direk otele geçip takımı giymem gerekiyor dolayısıyla orda kuru temizleme-ütü falan da olmaz.
tavsiyeler?

Kılıfı ikiye katlayıp bölmeye yerleştirin. Ütüsü bozulmaz. Uçakta asamazsınız.

  • hayde bre  (04.10.15 21:07:17)
gamboç (takım elbise kılıfı) ikiye katlanır. alt kısmında da geçecek deliği vardır. bu şekilde yanınıza alıp baş üstü bagajında üstüne bir şey gelmeyecek şekilde koyun. dikkatli olursanız ve düzgün katlarsanız pek bi' şey olmaz.

  • isott  (04.10.15 21:07:27)
Bazı uçaklarda askılık oluyor, girişte hosteslere sorun, yer varsa asıyorlar oraya.

  • perferil  (04.10.15 21:13:24)
içine takım elbise koyulabilen kabin boy bavullar var. gerçi bayaa pahalıdır ama aklında olsun. samsonite'te falan mevcut. lazım olursa alırsın.

  • roket adam  (04.10.15 22:13:51)
@roket

çanta şeklinde olanları gördüm de 500 liradan başlıyor en ucuzu:(

300 liraya da var gerçi ama bildiğin elbise kılıfının biraz daha dayanıklısı deri malzemeden yapılmış olanı, hiç gerek yok.
  • zikardo  (04.10.15 22:16:50)
business bölümü olan uçaklarda askılık vardır, eğer business yolcuları doldurmazsa orası için ricada bulunabilirsin.

  • guro1907  (04.10.15 22:38:54)
önemli bir iş görüşmesi/tplantı vs diyin hostesten rica edin, belki en arka koltuğun arkasına asabilir...

  • jeanluc  (05.10.15 02:19:38)