hindistan vizesi

selamlar sözlüğün duyurgaları,

hindistan'a bir kongre ve akademik bi' şey için daha aralık başında toplam 2 hafta kadar gitme niyetindeyim. tek cümlede bir dizi sorum olacak;

vizeyi ne kadar sürede alırım, sıkıntı olur mu, prosedür nedir, ek bir gereklik, dikkat etmek gereken bi' şey var m'ola?

Namaste!

İki yıl önce kolaylıkla aldım, bir hafta ya da biraz daha kısa sürdü. Evrakınız tamamsa özel bir sıkıntı çıkmaz; hele kongre vb. falan varsa hiç sorun çıkmaz herhalde.

Bu arada Özcan Yurdalan'ın Namaste kitabını okuyabilirsiniz okumadıysanız.
  • uyuklayankedi  (05.10.09 16:06:32)
gerekli evrakları sabah verip, aynı gün içinde öğleden sonra almıştık (2 sene önce temmuz gibiydi)
zorluk çıkarmıyorlar, istenen evraklar ve de vize ücretiyle hallolur.

  • pyro clustic flow  (05.10.09 17:35:57)
arayan olursa diye kendi yanıtımı da vereyim;

17 kasım sabahı gittim, evrakları teslim ettim (başvuru formu, 2 foturaf, hesap cüzdanı fotokopisi, 40$), akşam 5'e çeyrek kala falan gittim, kapıdan aldım.
  • supercalifragilisticexpialidocious  (25.12.09 21:54:41)