Grip aşısı olayım mı?

Arkadaşlar zaten gribim şuan. İşyerinde liste oluşturuyorlar. Haftaya çalışanları aşılayacaklar.

Aşı olayım mı? Sık sık hasta olan bir insanım. En azından kışın falan korunurum??

şu an gripsen olma

  • sta  (03.10.15 23:49:16)
Grip değilsen de olma. Her yıl mutasyona uğrayıp sayısı, türü artan binlerce grip virüsünden söz ediyoruz. Tanımlanan belki yüz tanedir. Grip aşısı tamamen ticari bir şey. Onun yerine boğazına dikkat et. Bol meyve ye. Bol su iç, bol temiz hava al. Eyyorlamam bu kadar.

  • yirmisantim  (03.10.15 23:57:49)
gripken olmaman gerekir ama, grip iyilesince ol. eger cok sik hasta oluyorsan gercekten koruyor. en azindan ben de cok sik grip olan hir bunyeye sahibim. iki uc sene ust uste olmustum ve hasta olmadim ya da hafif atlatmistim.

ol
  • exlibris  (04.10.15 00:22:24)
grip dediğin menopozundaki bekar bir hatundan daha değişken bir virüs. aşı da sana geçen yılın (modası geçmiş) malzemelerini boca eden bir dalga. hafif vakalarda belki iş görür ama adı üstünde hafif. mutasyonun kitabını yazmış adamı deviren güncel griplerde bir halta yaramadığı bolca denek ile sabittir.

  • casa  (04.10.15 00:58:04)
Kesin ol. Gecen sene eski virus dedikleri h1n1den bir suru insan oldu türkiye'de. Gercekten koruyor.

  • adivar  (04.10.15 09:57:08)
Ancak gribin gectikten sonra olmalisi.

  • adivar  (04.10.15 09:58:02)