bu karikatürdeki olay ne?

kurban bayramı'nın olduğu gün çıkmıştı dergi. belki alakası vardır.

hareket halindeki adamın daha önce eşekle bi münasebeti olmuş ve ağacın arkasındaki adam havuçla diğerini kendilerine çekiyor, eşek de adamı vurmaya hazır bekliyor diye yorumladım ben ama tam da bilemiyorum tabi, bu haliyle pek komik değil çünkü

  • tejeve  (03.10.15 23:21:31)
diğerini derken çalının öbür tarafında da mı bi eşek var yani. neden havuç vs. neyse. önemli de değil sadece anlamadığım bişey var mı acaba demiştim.

  • tepedeki psychedelic adam  (03.10.15 23:27:28)
eşekleri, bir sopanın ucuna havuç bağlayarak (aynı karikatürdeki gibi) ve onu eşeğin başı önüne koyarak yürütürler, eşek sanır ki ha yakaladım ha yakalayacağım havucu ve yorgunluk inat falan dinlemeden havucun peşine düşer, tabii havuca ya hiç erişemez yahut sahibinin işi bittikten sonra yiyebilir onu.
muhtemelen karikatürde buna bir atıf var; "eşeğin intikamı" minvalinde.

  • dafaiss  (03.10.15 23:28:28)
Eşeğe istediğini havucu kullanarak yaptırıyor.
Normalde eşeğin yürümesini istedikleri için önüne yem sarkıtırlar, burada da tetikçilik yaptırıyor. Manipülasyon yani.

  • yirmisantim  (03.10.15 23:42:01)