Masaüstü Bilgisayar için Donanımdan anlayanlardan yardım bekliyorum

merhaba dostlar, kardeşime tuttuğum söz üzerine kendisine ilk maaşımla bilgisayar alacağım.
bu konuları neredeyse hiç bilmeden, kendimce bakındım bugün ama yapabilecek gibi değilim.

üstlimitim 1300 lira. onun istediği facebook üzerinden oynanan oyunlar, internet, biraz da oyun bilgisayarı yani. benim istediğim ise çok ağır, yavaş işleyen, donup kasan bir pc olmaması.
biliyorum limitim çok az ve dolar çok yükseldi. fakat kendime ayırdığım asgari tutardan geriye bu kalıyor.
elektro marketlerden birine gidersem kazıklanacağımı bildiğim için bu işin kurtlarından yardım bekliyorum. en ucuza nerden alırım, parça parça mı yoksa aynı firma üzerinden mi almalıyım tam emin değilim.
sistem toplamayı yine bir tanıdığıma yaptıracağım çünkü.

elimde şöyle bir liste var, bir bakıp değişebilecekleri değiştirip, uyumsuz hatalı eklemeleri söylerseniz ya da vakit ayırıp sistem tavsiye ederseniz çok sevinirim.

İşlemci >> AMD A8-6600K Black Edition 3.9GHz/4.2GHz 4MB HD8570D FM2 << 318,23
Anakart >> MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI <<  149,55
Ekran Kartı >> PowerColor HD7730 UEFI Ready 2GB DDR3 128Bit HDMI 16x << 236,83
Ram >> Kingston Hyperx Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3 HX316C10F/8 << 155,48
Hard Disk >> Toshiba 500 GB 7200RPM 32MB SATA3 DT01ACA050 << 142.92
Kasa >> Redrock V1215HR 300W ATX Siyah Kırmızı Kasa << 92,68
Klavye - Fare >> Logitech MK240 920-005789 Kablosuz Klavye Fare << 57,90
Monitör >> Philips 19,5" 203V5LSB2/62 5ms Geniş Ekran Siyah Led Monitör << 249,00

Kargo vs... 50,00
Genel Toplam 1.309,67

iyi akşamlar.

Elektro marketlere gidersem demişsin ama, çok fena Vatan Bilgisayar kokusu alıyorum listeden. O fiyat aralığına pek hakim değilim açıkçası, öneride bulunamam. Ama apu ve ekran kartı, ekran kartı ve 300 watt olmaması gereken şeyler. Donanımhaber'de takılabilirsiniz birkaç gün.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (03.10.15 19:47:58)
Bir yayın için sistem listesi hazırladım geçen, ucuz oyun sistemi olarak yazdığım şey şuydu:

 Anakart: Asus A88XM-A Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI 296 tl
 İşlemci: AMD A10-7870K 547 tl
 Bellek: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 263 tl
 Sabit disk: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 209 tl
 Kasa: Thermaltake Core V1 Mini-ITX Tower 191 tl
 Güç kaynağı: Zalman ZM600-GLX Serisi 80PLUS 600W 278 tl
 Toplam: 1784 tl

Telefondan yazıyorum direkt yapıştırdım garip oldu galiba ama.. Monitor hariç bu. Bazı şeylerden bakıp kısarsınız belki ram hard disk vs.

İleride ati ekran kartı alarak güçlendirilme ihtimali var bunun. And dual gpu olayı var araştırın. (ha kendim hiç yapmadım sadece okudum)
  • rodriguez2  (03.10.15 19:56:34)
@gunde 3 litre kola icen adam, bu listede vatandan bakılmış hiçbir şey yok. ayrıca vatanı kastettim halbuki kazık derken. neyi satmak istiyorlarsa onu iyi diye gösteriyorlar.
"apu ve ekran kartı, ekran kartı ve 300 watt olmaması gereken şeyler" yazmışsın. olması gerekeni de söyler misin?

  • semender  (03.10.15 19:59:56)
yerinde olsam APU işlemci almışsam ekran kartını almaz ve bir sonraki maaşıma bırakırdım. Daha sonra da APU ile crossfire olan bir ekran kartı alırdım.
O.C yapmayacaksan anakart normal
ram istersen 4 gb bile düşünebilirsin ama harddiski 1tb wd blue tavsiye ederim
watt ın çok az. ille de o kasayı alacağım diyosan güç kaynağını ayrı al.ilerde pişman olursun.
monitörde de aoc serilerine bakabilirsin.

parçalara gerekirse tek tek bak akakce.com dan. en ucuz ve yorumu iyi olan nere varsa oradan al.
  • yüzyıllık yalnızlık  (03.10.15 20:03:39)