macbook sorusu

seyahatlerimde kullanması açısında ve işlerimi (yazılım, photoshop, film vs) yapabileceğim bir macbook almak istesem ne önerirsiniz?

önümüzdeki 3-5 sene idare edebilecek cinsten bir şey olsa iyi olur.

bütçe max 2500 tl. ikinci el de alabiliirm sıkıntı değil.

nelere dikkat ediyim?

seyahatlerde kullanacaksan macbook air almanı tavsiye ederim.
(hızlı, hafif ve bataryası 10 saate kadar dayanıyor)
o bütçeye bulabilir misin emin değilim ama...
  • rentts  (02.10.15 15:32:45)
bana kalırsa yapıştırın gitsin

www.teknosa.com

biraz eski bir modeldir mid 2012 ve non-retinadır ama upgrade edilebilir. 13 inch ekran sıkıntı olmazsa bir ssdyle uçurur 5 sene de götürür.

3 senedir tık demedi, çok memnunum. hem de 0, içiniz rahat eder.
  • cokponcik  (02.10.15 15:33:31 ~ 15:35:35)
bu ihtiyaçlara göre
SSD
min 8GB RAM
min i5 işlemci

şart görünüyor. bunlar da hafiflik de göz önünde bulundurunca air'de var.
core m işlemci de yeter derseniz yeni macbook da olur.
  • zakk  (02.10.15 16:33:02 ~ 16:33:23)
kesinlikle macbook air.

  • derdiolanneylesin  (02.10.15 16:50:13)
ıkınıc el alacaksan,

coconutbattery ıle pil durumuna bak
  • bryan fury  (02.10.15 17:28:10)