ankarada bildiginiz iyi bir falci var mi

Hayatimda hic ciddi ciddi fal baktirmadim. Bir cafede, tarot/kahve ya da herhangi birsey cunku fal olayina inanmamak guvenmemekle birlikte biraz da kotu seyler isitmekten korktum sanirim. Ama bu aralar buyuk bir uzuntu yasiyorum. Hayat bundan boyle nasil olacak benim icin merakı icindeyim. Kotu birsey soylese de cok uzulecek durumda degilim. Ankarada bildiginiz, tavsiye edeceginiz, kehanetleri yuksek oranda tutan, ortadan klise laflar etmeden somut seyler soyleyebilen bir kimse var mi? Fal cafelerdeki kimseleri guvenilir bulmuyorum. Hani falci ve guvenilirlik, kesin tahmin gibi kelimelerin bir arada kullanilmasi size sacma gelebilir, su an bence de oyle ama fikrimi degistirebilecek falci tecrubeleriniz olduysa lutfen soyler misiniz?

falcı kötü bir şey söylemez zaten. soruna cevap olmadı pek ama bence boşuna para kaptırma.

  • cekilmis gayfe  (02.10.15 11:53:33)
Çok aradım çok denedim
Cevabımsa hayır öyle biri yok

  • photo85  (02.10.15 18:42:32)
@aramiss bu bahsettiğin kadın mı erkek mi? eskişehir de biri vardı o da telefonda bakıyordu ankara ya taşınıyorum demişti.aynı kişiyse ankarada ki yerini biliyor musun? biz ankaradan bir eskişehir gezisi sırasında baktırmıştık. kartını almıştım ama kaybettim.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (30.05.16 21:01:43)
duyuruda başka bir falcı ilanı vardı eskişehir'le alakalı ama aradım bulamadım. ona işyerindeki herkes baktırdı , ben de sırf anlatılanların gazına gelip baktırdım gerçekten sıradışıydı. öyle için kabarmış geyikleri yoktu ama vatandaş bir kere bakıyor bir daha bakmıyordu aynı kişiye. ses kaydı yapmadığıma pişmanım.

  • barbaros  (30.05.16 21:24:14)
telefonda fal ilginç ama telefonda psikiyatri seansından tut pazarlamaya kadar her şey yapıldığına göre çok da tuhaf değilmiş.

  • zargana75  (30.05.16 21:28:10)
bu bahsettiğiniz adamı tanıyorum galiba. bence o bir falcı değil ama hisleri ve tekniği çok güçlü. hiçbir falda öyle şeyler söylemezler çünkü. moral de bozabiliyor ama duyman gereken şeyler söylüyor. ben falı bıraktı diye duymuştum.ama yeniden başlamış.
edit: ben adamın bildiği şeylerden çok uyarıları ve tavsiyelerinden etkilenmiştim çünkü gerçekten mideme yumruk yemişim gibi şeyler söyledi ama tavsiyelerini keşke bir falcıdan değil bir dosttan duyabilseydim ya da kendim görebilseydim bunları.

  • terastaki havlu  (30.05.16 21:33:37 ~ 30.05.19 01:14:00)
geçen sene burda çok konuşulan eskişehirli bir falcı vardı sizin bahsettiğiniz de aynı kişi. galiba eskişehirde değil. yazları sahildeyim falan diyordu. her gün de fal bakmıyordu.akşamları sıra bulmak zordu telefonda. biz gündüz rahat rahat baktırmıştık.

  • fatih in fedaisi  (30.05.16 22:25:27)
iyi falcı diye bir şey olmaz.

  • ya ben lan neyse  (30.05.16 22:26:24)
7 yıldır ben de bulamadım. götten sallamayan falcı ben de arıyorum arkadaşlar.

  • evine santral mesafesi uzak olan adam  (30.05.16 22:30:25)
yillardir falcilara para yedirip "bulamadim" diyenler, belki de falci diye bir sey olamayacagindan bulamiyorsunuzdur?

boyle bir sey yok, olmasi da mumkun degil. eger bunun varligini ispat edebilirseniz de, lutfen suraya basvurup 1 milyon dolarinizi aliniz: (bkz: james randi paranormal challange)

ve ayrica

(bkz: cold reading)
nasil isledigini de buradan izleyin:
www.youtube.com

bu zamana kadar falcilara yedirdiginiz paralari da akil parasi olarak degerlendirin artik. aklinizin basiniza gelmesi icin bu kadar parayi sokaga atmaniz gerekiyormus.
  • scars dont fade  (30.05.16 22:34:51 ~ 22:36:42)
sanırım kimse falcılardan her şeyi bilmesini beklemiyor. zaten bişey bilsin diye değil, bir pencere açsın ya da moral versin diye gidiliyor falcılara. hisleri çok kuvvetli insanlar var ve hisleri kuvvetli diye yok matematik problemi, yok sayısal loto sonucu bilmek zorunda değiller bence.

  • zargana75  (30.05.16 22:42:21)
filozof mu şair mi bilmiyorum ama fal deyip geçemem anlattıklarına. yine de insan faldan medet ummamalı bence.bana çok iyi gelmişti bu falcı ama fal insanın hayatını değiştirmez. benim sadece yanlış bakış açılarımı değiştirdi. siz fal bakmıyor tokat atıyorsunuz demiştim. samimiyetimiz olsaydı yumruk atardım demişti:)

  • barbaros  (30.05.16 23:04:51)
falcı var, falcı var. o cafelerde kahvenin yanında ücretsiz diye bakanların çoğu ağzı laf yapan gayler ya da işin kaşarı olmuş tipler. dönüp dolaşıp hepsi aynı şeyleri söylüyor. hep insanı umutlandıracak boş martavallar. kalp gözüyle ya da sezgileriyle bakan falcı çok az vardır ve onların da kızılay cafelerinde takıldığını sanmıyorum. tek bildiğim fal bakanların çoğu bu işten zevk alıyorken iyi bakıyorlar, bir yerden sonra kanıksayıp, insanlardan ve çok fal bakmaktan bıkıp yüzeysel bakıyorlar.

  • fatih in fedaisi  (30.05.16 23:37:31)
başlıktaki falcıya öğleden sonra ulaştık baktırdık iki arkadaş. baya keyifliydi. ödemeden ört saat sonra falan dönüş yapıp baktı fala. biraz tereddüt etmiştik ama sırada başkaları olduğu için gecikmiş. yanımdaki arkadaş özellikle bir sorunun peşindeydi, o soruya net bir cevap aldı ama sanırım umduğu cevap değildi. biraz nalına mıhına vurarak bakıyor arkadaş. soru sorup ağız arama falan yok. tatmin edici bir deneyimdi ama fal baktırmadan önce fal denince aklıma gelen şeylerle bu arkadaşın tarzı arasında benzerlik yoktu. değişik bir anlatımı ve düşündürücü tahminleri var. bir dostumla sohbet etmişim gibi hissettim açıkçası. işle ilgili kararlarım falan berraklaştı sanki.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (31.05.16 00:33:18)
İzmir Aliağada da enteresan bir falcı var. Asıl ilginci adamın asıl mesleği gardiyanlık. Bilgileri mahkumlardan alıyorsa demek ki:)

  • fatih in fedaisi  (31.05.16 11:02:56)
Ben çok güzel fal bakarım saati 500tl.
İtinayla enayi s....lir.

ne salak insanlar varmış burada bile amk bu ülkeden bi bok olmaz.

Sonra ilkokul mezunu teyze hacı hoca tarafından hem soyulup hem taciz edilince onları eleştiriyorsunuz da siz daha malsınız hadi o eğitim almamış bilmiyor siz eğitim alıp aptallaşanlardansınız.
  • Nox  (31.05.16 11:05:53 ~ 11:58:48)
falın f sinden anlamayıp bu işi yıllarca yapanlar çok. bunun tek sebebi de adam falından anlıyor mu anlamıyor mu bakmadan sadece güzel sözler söylüyor diye aynı falcıya gidip duran tipler. ben altıncı his denen şeye inanıyorum. insanın altıncı hisleri de iyi şeyleri de kötü şeyleri de hissettirir. sadece güzel olanları değil.

  • mezarlik  (31.05.16 11:23:27)
gaza geldik biz de aradık bakalım falcıyı. öğleden sonra anlatacak telefonda. sonucunu yazarım buraya.

  • zargana75  (31.05.16 11:52:33)
Gerçekten sağlam çıktı arkadaş. Not almak için kağıt kalem hazırlamıştım ama yetişemedim anlatılanlara. Ben içmeye gidiyorum millet. Efkârla karışık neşe bastı:)

  • zargana75  (31.05.16 16:18:36)
Yalnız tuhaf sorularınızı mesajla bize değil de fal bakan kişiye sorsanız daha mantıklı olacak. Adamın hangi bölümden mezun olduğundan bana ne ve ben nerden bileyim. Gerçekten çok kafadan kırık insan var sözlük semalarında.

  • mezarlik  (01.06.16 00:31:41)
adam makineli tüfek gibi konuşuyor. hem dinleyeyim hem not alayım derken telef olduk. ablam baktırırken ses kaydı yaptı mis gibi. bizim falların yarısı akılda kaldı. çok şey anlatıyor ama birini anlarken diğeri heba oluyor. yine de sağlam performanstı.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (01.06.16 12:59:59)
telefonda konuşma kaydı nasıl yapılıyor ki? programla falan mı?

  • mezarlik  (01.06.16 19:26:00)
@mezarlik androidlerde acr diye bir program var.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (01.06.16 20:21:45)
tek bildiğim falcılığın çok yorucu, sinirbozucu ve yıpratıcı bir iş olduğu.

  • a summer day  (01.06.16 22:23:51)
Evet insan kahrı çekmek taş taşımaktadır daha ağır olabiliyor. Biz satış yapıyoruz ve bir tane dengesiz müşteri bütün günü berbat edebiliyor.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (02.06.16 13:20:16)
hakkaten herkes bize soruyor ne soracaksa. adamın teli var zaten instagramı da yazayım mesajlara cevap veriyorum üstüne bir de kaba cevaplar alıyorum.
gercek_fal

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (02.06.16 17:13:27)
Asdfhjklşşşşş adam bu ekşiciler ne içiyorsa aynından istiyorum diyor:) bin kişiye fal bakmışımdır onların sorduğu soruları soranı görmedim diyor. Vize serbestisi onaylanacak mı diye soran olmuş yahu:)))))))

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (03.06.16 15:39:56)
:))))))))) ben çocukken kasabamızda ünlü bir falcı vardı. Civarda da Hülya avşar film çekiyordu. Bir gün falcıya geldiği duyuldu. Kapıya yığıldık. Çıkışını bekledik. O zamanlar Tanju Çolak'la beraberdi. Çocukluk işte heyecan yapmıştık. Gerçi sonra gölde çektiği bir sahne vardı o daha heyecanlıydı işin doğrusu:)

  • terastaki havlu  (04.06.16 11:59:02)
o değil de medyum memişle keto noldu kayboldu gittiler:)

  • a summer day  (04.06.16 15:56:33)
falcı fena. biraz can yakıyor ama iyi geliyor o can yakmalar. kartvizitinde kendinle tanışmak ister misin yazıyormuş. bu ne demek anlamamıştım faldan sonra anladım.

  • zargana75  (04.06.16 21:56:41)
yüzde ellisi ateist yüzde 48 i çakma ateist. ateistlere lafım yok ama yobaz kesimdeki mahalle baskısı sözlükte de var. burada ateist taklidi yapan çok var. ayrıca teyze sensin:)

  • fatih in fedaisi  (04.06.16 22:59:43)
ateistlikle falan ne ilgisi var. öyle hacı hoca tarzı bir fal bakmıyor ki bu adam.o taksimde kızılaydaki fal cafelere türbanlı teyzeler mi gidyor sanıyorsunuz. hepsi plaza kadınları.

  • mezarlik  (04.06.16 23:21:05)
yo bize oldukça tane tane anlattı. sadece yazmak istedik o kadar yavaş anlatamam dedi. anlamadığımız yerlerde kestik lafını tekrar anlattırdık.

  • a summer day  (05.06.16 13:54:55)
çok şey anlattı, hepsi de vurucu ve önemli şeylerdi ama gerçekten hızlı konuşuyor. yarım saat boyunca dikkatle dinledim. tekrar baktırılıyor mu diye sordum evet ama on yıl sonra bile baktırsan değişmez aynı şeyler çıkar diyor. yıldızname kahve falı gibi her fincanda değişen bir fal türü değilmiş.

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (05.06.16 14:33:37)
bahsi geçen falcı gerçekten şaşırtıyor. bildikleri ilginç ama ben asıl verdiği tavsiyelere takıldım. hepsi gerçekten duymam gereken şeylerdi buna inanıyorum. annemin beni bu kadar tanıdığını sanmıyorum. ya da arkadaşlarımın.

  • barbaros  (06.06.16 11:54:07)
evet tanıma konusunda oldukça iyi. tavsiyeleri de güzel. bakalım tahminleri nasıl gelişecek göreceğiz. kısa vade için söylediği de çok şey var çünkü.

  • zargana75  (06.06.16 11:57:14)
Sonunda malum falcıyı biz de aradık. Fal ilginç ve düşündürücüydü. Tahminleri doğru, tavsiyeleri enteresan. Ama bu arkadaş bence hisleri önsezileri güçlü biri. Bunlar falla bilinecek şeyler değil. En çok hoşuma giden tarafı hiç soru sormadı. Merhaba dedi başladı anlatmaya.

  • fatih in fedaisi  (09.06.16 01:03:59)
Ona bakarsan herkesin hisleri güçlü. Sırf hisle bu kadar detay veremez. Aslımda el falında da iddialıymış ama aynı şehirde olmadığımızdan biz mecbur telefonda yıldıznameye baktırdık. Kadınlar kulubü denen manyak yuvası site de adamı keşfetmiş, kafayı yedirecekler bana diyordu:)

  • kirilmis seylerin nihayetinde  (09.06.16 10:24:28)
ben şu kafayla baktırmıyorum fala, bakalım şuanki hayatımı bilecek mi? ama eğlencesine de baktırmıyorum. bazı falcılar gerçekten ufkunu açıyor. dostundan duymayacağın şeyleri sana çok farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. bu adam da öyle biri. ha anlattığı somut olaylarda da çok başarılı ama benim için önemli olan diğerleri.

  • mezarlik  (09.06.16 21:14:17)
Bugün falcıya tekrar ulaştık. Bu defa sorunlu bir arkadaşımız için. Falcı arkadaşın falını öyle çok sevdi ki bizim dört kişiye baktığı süreyi sadece arkadaşa harcadı. Biz de hoparlörden can kulağıyla dinledik. Neler bizim arkadaş sorunlu değil film karakteriymiş. Biz anlatamamışız beş yıllık arkadaşımızı. İroni yapmıyorum falcı ne dese arkadaş onayladı ama çoğundan bizim haberimiz yok. Sonunda bombayı patlattı falcı. Literatüre geçecek bir fal oldu dedi:)

  • terastaki havlu  (10.06.16 22:49:26)
falcıyla ilgili gelen mesajlar gerçekten baymaya başladı. arkadaşlar vermiş iletişim bilgilerini. arar kendisine sorarsınız. biz baktırıp tatmin olduk gerisi bizi ilgilendirmezki

  • fatih in fedaisi  (11.06.16 12:40:48)
ohoo siz bana gelen mesajları görseniz. bir seferde soracağı şeyi on taksitte soruyor herkes.

  • barbaros  (11.06.16 22:17:43)
falcı öğle arası yine ağzımıza etti. adam sağlı sollu girişiyor. iyi kötü her şeye giriyor. moral mi bulduk dayak mı yedik belli değil ama harbiden adamın ruhunu okuyor.

  • zargana75  (14.06.16 13:47:05)
falcı baya popülerleşme yolunda görünüyor. duyurunun meşhur ettiği kişilerden biri olmak üzere galiba.

  • mezarlik  (15.06.16 23:19:25)
  • fatih in fedaisi  (19.06.16 21:51:01)
dün malum falcıya beş kişi baktırdık. ben daha önce de baktırmıştım. adam kelimesi kelimesine bana aynı şeyleri söyledi şaşırdım. yıldızname değişmez bir falmış. on yıl sonra bile aynı şeyler çıkarmış. arkadaşlarım da fena etkilendi.

  • a summer day  (20.07.16 15:29:16)
bahsi geçen falcının burada instagram hesabı yazıyordu ama silinmiş. bilen eden varsa özelden yazsın lütfen.

  • terastaki havlu  (14.10.16 22:59:08)
wengo'nun astrocenter'ı var: www.astrocenter.com.tr

  • el superagnostiko  (13.01.17 18:18:30)
bu başlıkta bahsedilen falcının instagramındaki telefon numarası kullanım dışı. fal bakmayı mı bıraktı, devam ediyorsa nasıl ulaşırız bilen var mı?

  • calaquendi  (20.02.17 16:51:34)
var mı şu falcının numarasını bilen acaba ?

  • atlantisgezgini  (03.11.17 17:11:50)
a r a m i s nickli arkadaş, falcıyla akraba gibi olduk yazmışsın ama akrabadan da yakınsın bence :)) yani ta kendisisin. Bunu anlamak zor değil. Eksiden arkadaşlara ve bana farklı zamanlarda baktın her seferinde farklı şeyler sıraladın. Sonra nickinden yola çıkarak sözlükteki entrylerine bakinca durum anlaşıldı tabii. Klasik söylediğin her şey entrylerinde de vardı. Ya hu klasik hacı hocalardan değil olmadığını yazmışsın ama senin onlardan ne farkın kaldı peki, kaldı mı??

  • rizz  (19.03.19 01:15:46)