Ayrı kaydedilen ses ve videoyu birleştirme

yapmak istediğim tam olarak şu;
video çekilecek, ancak ses içeriğini bilgisayara bağlı enstrümandan alacak çeken makinadan değil.
bunu sağlamak istiyorum.
yani elimde bir video ve bir ses dosyası olucak ve ben bunları senkronal biçimde birleştirmeliyim.
nasıl yaparım?
not: sony vegas movie studio platinum 12 mevcut.

teşekkür ederim.

movie maker ile bile yapılabilir. video sesini tamamen kısın. kaydettiğiniz sesi ses dosyası olarak ekleyin.

  • optum kib bye  (01.10.15 16:23:25)
@okb, movie maker ses kalitesini düşüyor ciddi anlamda. diğer yazılımlarda da senkronizasyonu düzgün ayarlayabilir miyim çekindiğim konu bu.

  • vonkhar  (01.10.15 16:26:08)
bende de vegas pro 11 var. ipad-garageband ile gitar kaydı yapıp f.makinası ile performans videosu çekip atıyorum youtube'a.
şöyle bi örnek göstereyim : www.youtube.com

önce görüntünün seslerini tamamen kapatıyorum. ses dosyasını(mp3) da atıyorum programın içine. senkron olayı tamamen senin kontrolünde yalnız. 3-5 dk. uğraşma ile senkronlayabilirsin.
movie maker görüntü ve ses kalitesini bozabilir.
  • 73mm pena  (01.10.15 16:40:01)
video cekilirken kameranın da sesi açık olursa timeline a yatırdığınızda çift ses kanalıyla senkronlama işlemini kolayca yaparsınız.

  • new day new life  (01.10.15 16:45:51)