askerlik tecili için, kaç yüksek lisans yapma hakkım var?

tecilim, 2010 sonunda bitiyor. şu an yüksek lisansta son yılımdayım. ancak iş durumum ve kariyerim sebebiyetiyle askerliği biraz daha ertelemem gerekiyor. benim bu askerliği bir 3 sene daha tecil ettirebilmem için, bu masterı bitirip başka bir programa mı kayıt olmam gerekiyor, yoksa , bu masterı bitirmeden, bu seneyi tamamlayıp, ondan sonra başka bir programa mı kayıt olmam gerekiyor? eğer bu programı bitirirsem ve başka bir okula kaydolmazsam kaç sene otomatik tecil hakkım var? bu arada 26 yaşındayım. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

master'ı bitirdiğin anda 1 sene daha tecil hakkın var. ekstra tecil alabilmen için doktora'ya başlaman lazım...

  • benim de soyleyeceklerim var  (04.10.09 22:45:19)
yani öyleyse masterı bitirmeyip yenisine mi başlamak lazım ?

  • faideli bilgiler  (04.10.09 22:59:29)
anlıyorum. peki yaş sınırlaması hakkında bir bilginiz var mı? yani 2010 da 27 oluyorum, bir 3 sene daha 30 eder. bu konuda bir sıkıntı var mı ?

  • faideli bilgiler  (05.10.09 00:14:11)
bunu bitirmeyip yeni bir programa başlayarak erteleyemiyomuyum yani?

  • faideli bilgiler  (05.10.09 10:08:15)