alt kata akan su

az önce kadıköydeki evin alt katındaki komşu aradı. 7-8 ay önce bunlara bizim evden banyodan su akmıştı. biz de usta tutup yaptırmıştık. şimdi aradı dedi ki işte biz oranın kurumasını bekledik yeni boyattık sıva çocuğumun başına düşmüştü bişiler bişiler. o boyanın sizin tarafınızdan ödenmesi gerekiyor dedi. 350 tl tuttu dedi ben de keşke yaptırmadan önce haber verseydiniz dedim kendi ustamıza yaptırırdık dedi o da çocuğumun başına düşünce yaptırdık hemen dedi.
ben napiyim bu 350yi ödüyim mi? çok değil mi? bizim mi ödememiz gerekir?

fatura getirirse öde, getirmezse salla amk. aklı şimdi mi başına gelmiş.

  • ayiadam  (01.10.15 13:30:10)
Gidip bakın boyanan yere. Metrekaresi 5 tl den ödeyin gitsin. 12 m2 çocuk odası için 60 tl yani. duvarları da boyattılarsa onu da hesaplayın tabi o zaman 150 daha gelse toplam 200 tl olur.
size haber vermeleri gerekirdi.
sigortanız yok mu? sigortaya yönlendirmek lazım onlar uğraşsın.
  • ozdek  (01.10.15 13:31:14)
oda boyanmamış sadece banyo tavanı ve biraz koridora doğru.
çok değil mi 350tl?
o eve yaptırmadık sigorta :/
  • sta  (01.10.15 13:32:13)
350 çok fazla. fatura iste.

  • [silinmiş]  (01.10.15 13:33:37)
Fatura ayarlar zaten bir şekilde. abartarak ödemek istersen 100-150 verebilirsin. Yoksa 350 etmez. Hazır eli değimişken adama bir kaç oda boyattıysa...

  • poseidon1  (01.10.15 13:43:37)
komşunuz sizi kazıklamaya çalışıyor. odanın tamamı bile olsa 350 çok. siz de usta götürün baksın söylesin.

  • innerbliss  (01.10.15 13:47:18)
350 ne lan. ben öğrenci evimi 500'e boyattım.

  • darksdantes  (01.10.15 13:52:44)
Komşuyla aramı iyi tutayım diyorsan öde.
Aman salla önemli değil diyorsan fatura iste. Ayrıca emrivaki olmaz böyle, madem parasını senden alacak önce sana sormalıydı. Nakitte param yok diye yokuşa sür.

  • lcha  (01.10.15 14:24:51)