[]

Yosemite güncellmesi

sevdiceğimin 2010 model bir macbook pro'su var. Şu anda os x 10.8.5 Sürümündeymiş. Bunu Yosemite'ye güncellemek istiyormuş. Ama backup ile uğraşmak istemiyor. Kesin yapması gerekiyorsa harici falan alması gerekiyormuş. Net bir cevap bulamadık internette.
Bir de bu Güncelleme ne kadar büyüklükte? Ortalama ne kadar Sürer? Iyi geceler 
sevdiceğin appstore girip indirsin işte internet hızına bağlı olarak değişir yükleme benim (macbook pro retina 2012 --ssdli) yamulmuyorsam 15dk flan sürmüştü kurması.


  • valkin rockefeller  (01.10.15 00:17:13) 
Kesin yapması gerekmiyor, istemezse yapmayabilir. Ama yaparsa iyi olur. Sistemi güncellemek için harici disk almasına gerek yok. Kim demişse uydurmuş. Clean Install yapacaksa (ki senin sevdiceğinin yapabileceği birşey değil) yedek için harici bir kaynak gerekir. Ama doğrudan kurulumda gerekmez. Verilerin de kaybolmaz.

Şu anki sistemi Mountain Lion. Yosemite'ten sonraki El Capitan bugün app store'dan atmosfere gönderildi. Yani senin sevdiceğin, app store'a girerek en son çıkan sistemi yani el capitan'ı, tıpkı bir program indiriyormuş gibi indirip kurabilir.
  • battal gemalmaz  (01.10.15 00:29:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.