yeni mezun gss zımbırtısı sorunsalı ?

arkadaşlar öncelikle merhaba bu eylül ayında 1 yıl uzatmalı olarak okulu bitirdim.gss borcumda değişiklik var mı diye e devletten sürekli takip ediyorum borcum gözükmüyor(babam polis memuru onun sigortasından faydalanıyorum galiba 25 yaşımı doldurmadım).gelir testi yaptırmam gerekli miydi ? babam mezun olduğumu daha yeni bildirdi.girip kontrol ediyorum borçta gözükmüyor.ekşide yazılanları okuduktan sonra içim rahat etmedi burdan bir de size sorayım dedim(biliyorum bu 1323255. duyuru bu konuyla ilgili hepsini okudum ama soruma cevap göremedim :( )
not:okuduğum dönem boyunca hiçbir yerde çalışmadım sigortalı olarak

mezun olduktan sonra işlemeye başlıyor. eğer 25 yaşından büyüksen de öğrenci olsan da olmasan da 25 yaşına girdiğin andan itibaren işlemeye başlıyor. 25 yaşında değil ve yeni mezunsan, borç yazılmamıştır. gelir testi yap yakın zamanda.

  • nawar  (30.09.15 17:37:36)