acil - excel sorunu

bir sürü sayfadan oluşan excel dosyasındaki metinleri biçimlendirmek istiyorum. hepsinin ilk harfinin büyük olmasını istiyorum. nasıl olabilir bu?

metinler ne sekilde. Her noktadan sonra buyuk hafle mi baslaman lazim yoksa sadece 1 cumle ya da 1 kelime mi var.

galiba proper diye bi fonksiyon vardi tum kelimelerin ilk harfini buyuk yapiyodu eger bi kelime varsa bu isini gorurur. Eger bi cumle varsa sadece biraz daha ugrasarak yapabilirsin. once trim edersin sonra ilk harfi buyuk olarak yazdirirsin =upper(left(A1,1)) bunu direk kafadan uydurdum turkce bi excel var bende ama fonksiyonlara girerek bulabilirsin, geri kalan harfleride tam tersi sekilde kucultup yeni bi hucreye yazdirabilirsin. geri kalan harfler icin =lower(right(A1, len(A1)-1)) gibi bisi kullanabilirsin. lower ve upper yerine fonksiyon isimleri ucase, lcase olabilir bu arada.
  • badseed  (20.07.07 16:15:13)
bedava bi uygulama var bi buton ekliyor tam o işi yapacak şekilde. adı neydi hatırlamıyorum gerçi. butona basıyosun text değişiyor falan anında.

  • ozdek  (20.07.07 19:42:06)
dosyayı görme imkanı olursa yardımcı olmaya çalışayım ben de...gönderilebilecek birşey ise yani..

  • haunan  (21.07.07 09:50:03)