Ayak mantarından bıktım

ortaokul yıllardımdan beri çekiyorum bu siktiğimin şeyini. siktimin ülkesinde 12 saat bazen daha fazla çalışmamı gerektiren bir işim var ve sol ayak parmaklarım hep mantardan kaşınıyor ve su topluyor. hatta sanırım bu gün sağ ayağıma da yayıldı.

anti fungal krem aldım doktordan sanırım direnç kazandı mantarlar çünkü aylardır sürüyorum geçmiyor. bayram tatili, yada haftasonu falan olunca hafifliyor ayaklarım ayakkabıya girdiği gün tekrar başlıyor.

her gün farklı ayakkabı giyiyorum yine aynı. her akşam ayaklarımı sabunla yıkıyorum yine aynı.

eczaneden tek dozda geçiren ilacı 4 sene önce falan 1 kere kullanmıştım geçirmişti ama ona da, anti fungal kremde olduğu gibi, bağışıklık kazanılacak diye korkuyorum.

tavsiyeniz var mı şu amına kodumun hastalığına? ayağımı kesmeye ikna etmeye çalışırsanız da kabul ediyorum yeter ki yardım edin.

Kına yakmayı dene öyle bir şeyler duymuştum.

  • nasrettinhoja  (30.09.15 01:22:14)
bazı ilaçların kullanımı mantara neden oluyor, belki ilgisi olabilir. mantarı tetikleyen şeyleri de araştırın ama bir kere mantar olmuşsanız artık hep tekrarlar -deniliyo.

  • sayns  (30.09.15 01:23:13 ~ 01:23:47)
İlacı değiştirir; gerekirse antifungal hap, ayak banyosu ekler. Tekrar gidin.

  • Lim5  (30.09.15 02:13:00)
nasrettinhoja ya katılıyorum. ayrıca ceviz yaprağını suda kaynatın ve o su ile ayaklarınızı yıkayın. askerde kaptığım mantardan ceviz yaprağı ile kurtuldum.

  • predecessor  (30.09.15 02:45:33)
sabun mantara iyi gelmez iyi kurulanmassa nemli nemli çorap giyilirse vs...

  • celcius  (30.09.15 04:48:26)
Mantazol bana iyi gelmisti ayak mantari icin.

  • annesharley  (30.09.15 09:09:21)
bilmiyorum dikkat ediyor musunuz ama ayakkabılarınız suni deri olmasın. hava aldırmadığından uzun süreli kullanımda mantar oluşur sürekli.

  • pokerface  (30.09.15 09:44:47)
bendede tinactin sprey gecirmişti. ama ısrarla gunde 2 3 kere en az 1 ay kadar kullanmak gerekiyor.

  • cptxxx  (30.09.15 11:45:23)
bir kere sabun kullanma ayağın için. yağ mantarı coşturur. oilfree yıkama jeli bulursan onlardan kullan. veya ayak mantarı için mutlaka özel şampuanlar vardır.

  • groove salad  (30.09.15 11:51:21)
dusuk kalorili diyete gecin. sekeri birakin. ayakkabilarin icini duzenli olarak temizleyin; spreyler is gorebilir. gerekirse gun icinde corap degistirin. kullandiginiz coraplarin pamuk orani yuksek olsun ya da bambu corap edinin. ayaginizi sikan ayakkaplarindan ziyade havadar olanlari tercih edin. want2die iyi anlatmis; kulak verin.

  • e haliyle  (30.09.15 14:07:08)