[]

Bilgisayarı yanlışlıkla kapatmaya çözüm?

Merhabalar sayın ahali!
Bende ne sorun var bilmiyorum ama ne zaman "Bilgisayarı kapat"a tıklasam yapmam gereken bir şeyi hatırlıyorum. Tekrar açmaya da üşeniyorum.

Geçenlerde sözlükte bi entry görmüştüm. Notepad'a bir şey yazıp .bat olarak kaydediyorduk da sonra "Bilgisayarı kapat" dedikten sonra ona tıklayınca bilgisayar kapanmıyordu.

Bunu nasıl yapacağımı bilen yahut o entry'nin linkini bi atanın 40 gün kölesi olurum.

Kalın sağlıcakla.

 
@want2die Bilgisayar masaüstü. O nedenle güç seçenekleri yok denetim masasında :/


  • alliswell  (29.09.15 17:41:03) 
entryi bilmiyorum da shutdown -a bilgisayarı kapatmayı iptal eder. ancak başlattaki bilgisayarı kapatta işe yarar mı bilmiyorum. şöyle iki bat dosyası oluştur bilgisayarı kapatmak ve iptal etmek için:

bilgisayarı kapatmak için : shutdown -s -t 60 (bir dakika bekler, sayıyı değiştirebilirsin)
iptal etmek için : shutdown -a
  • inheritance  (29.09.15 17:52:01) 
kardeşim masaüstü olmasıyla ne alakası var masaüstüler elektriksiz mi çalışıyor? güç seçenekleri var sen göremiyorsun


  • patr  (29.09.15 18:44:18) 
mintywhite.com

nasıl yaptım hatırlamıyorum, bilgisayardan tamamiyle shut down olayını sildim. anca restart var :)
  • cetoxim  (29.09.15 19:03:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.