whatsapp da herseyi kapatan kisi

son görüme ya da okunmanin görünememesi (mavi tik) kapatarak kendine iyilik mi yapmis oluyor bu kisi yoksa kötülük mü? zira cogunlugun mavi tik i acik ve de tek tük son görünmeyi kapatan var. buna kisisel bir tercih olarak saygi mi duyulmasi lazim.

sizin whatsapp tercihleriniz nasil?

edit: bunu yapan listemde tek bir kisi. mavi tik olayi sorun yapan var yapmayan var bence iyi bir sey zira kominikasyonu kolaylastiriyor. ama mavi tik olayi hakkinda sayfalarca yazi da yazilabilinir mesela karsida kisi okumadim yazdigini dediginde mavi tik da kapali ise, gercekten de dedigi gibi okumamis mi ya da bana mi öyle söyluyor teredütleri yasaniyor. her neyse uzatmayalim.

her şeyim açık benim. öyle yapan kişi de takip etmek ve edilmek istemiyordur, kendi tercihi. gerçi duygusal ilişki söz konusuysa o iş biraz karışabilir, akla kapatan kişinin bir şeyler karıştırdığı gelebilir, buna bir mani yok ne yazık ki.

  • devilred  (29.09.15 13:12:58)
"buna kisisel bir tercih olarak saygi mi duyulmasi lazim."
duymayip ne yapacaksin onu merak ettim :)
whatsapp kullanmiyorum.
telegram var su an onda da son gorulme kapali.
bazen bakip da cevap vermek istemiyorum, gordu de yazmadi diyip beni ugrastirmasinlar diye o da.
  • chaotic good  (29.09.15 13:15:59)
Son görülme,mavi tık,twitter,instagram hepsi açık hepsi.
Her ne kadar kişisel bir tercih olsada bu tip şeyleri kapalı tutan insanlar bana itici geliyor.bu benim görüşüm.
Hadi kızları snlıyorum her 10 kişiddn 11'i abaza bu ülkede de bazı erkeklerde bunu yapıyor çok komik görünüyor.
  • steve rogers  (29.09.15 13:27:27)
ben de her şey kapalı.

bu durumun insanlara komik gelmesini komik buluyorum.
  • eurhka  (29.09.15 13:33:25)
tabi ki saygı duyuyorum ama bana komik geliyor. okudun da cevap niye vermedin diyene "sanane lan" diyecek kadar düz bir insanım çünkü. isteyen istediği kadar takip edebilir beni.

  • pokerface  (29.09.15 13:38:13)
Whatsapım yok, olsaydı ben de kapatırdım her bi şeyini. En son ne zaman göründüğümü, mesajı okuyup okumadığımı bildirmek zorunda değilim. Eğer bunları kapatıyorsam karşı taraftan da beklentim yoktur. Rahatsız olanlar iletişimi tamamen kopartabilir. O kişinin bunu pek umursayacağını zannetmiyorum.

"Ama naptığını merak ediyoz :(((" beklentisi daha komik asıl.
  • mandalina kokusu  (29.09.15 13:58:33)
her şey açık. bazen görüyorum okuyorum ve o an cevaplamıyorum. bundan alınan, sıkılan ergen insanları da etrafımda tutmuyorum, zaten onlar da benimle çok vakit geçirmeyi tercih etmiyor. olgun bir insan böyle ezik triplere girmez. hepimiz çalışan insanlarız, çeşit çeşit durum oluyor, telefona bakarken biri geliyor vs, olabilir yani.

  • roket adam  (29.09.15 15:41:41)