Gelir Testi

1- Yuksek lisans ogrencisiyim fakat tezimi uzatip 3 yili da gectigimden ogrencilik haklarindan faydalanamayacagim. Ama elbette kayit yenilememi yaptim. 25 yasini doldurdum, 26'dan gun aliyorum. Babamdan Emekli Sandigi'na bagliyim (cinsiyet: kadin). İşsizim su an. Gelir testi yaptirmam gerekiyor mu?

2- Anneden Emekli Sandigi'na bagli olan, 24 yasini doldurmus 25'ten gun alan, bu Haziran'da mezun olmus bir erkegin yaptirmasi gerekiyor mu? Yoksa mezun oldugundan itibaren ilk yilinda yaptirmama gibi bir opsiyonu var mi?

3- Gelir testi yaptirmak icin illa ikametin bagli oldugu kaymakamliga mi gitmek gerekiyor? Ikametgahin olmadigi baska bir sehirde yaptirmanin hic yontemi yok mu veya en azindan e-devletten falan?

1- sanırım babanız 2008den önce de sigortalıdır ve siz ondan yararlanabiliyor durumdasınızdır. durum buysa siz kadın olduğunuz için yırtıyorsunuz
genel durum şu: 01.10.2008 milat. bu tarihten önce anne-babadan yararlanabilen kız çocuğu ömrünün sonuna kadar (evlenmezse) yararlanabiliyor
2- mezuniyetten sonra 1 yıl opsiyonu lisede var. üniversite ve askerlikte yok.
3- testin nasıl yapıldığını filan hiç bilmiyorum maalesef, kendi çalışan insanım :) ben sadece mevzuat biliyorum.
  • niye ama  (28.09.15 23:45:30)