Whatsapp WiFi sorunu

Yeni modemimde whatsapp ı evdeki WiFi ile kullandığımda mesajlarım geç gidiyor ve ara ara bağlantım kopuyor. Eski modemle ve operatörün internetiyle bir sorun yok. Sanırım modem de bir sorun var ama nedir anlayandım. Normal internette bir sorun yok sadece whatsapp ta oluyor bu sorun. TTnet fiber net kullanıyorum modem full çekiyor.
(Dün yazmıştım ama cevap gelmedi bir daha deneyeyim dedim)

modemin kanalını değiştirmeyi denesene bir

  • Dönmezer  (27.09.15 21:53:49)
bilmiyorum derdine derman olur mu ama yinede 2 sene önce bende buna benzer bir sorun yaşadım.
whatsapp mesajlarım geç gidip duruyor bazen de hiç gitmiyordu wifi ile bağlandığım zamanlar, en son operatörümü aradım ve sorundan bahsettim, operatörün interneti ile alakalıymış, wifi görmezden geliniyormuş, bir iki dakikada halletmişlerdi.

  • dirty pussy and cock  (27.09.15 22:18:45)
ios kullanıyorsan tecrübe etmedim ama eğer android kullanıyorsan eski sürümlerde (android sürümleri) böyle problemler olabiliyor. uygulamalar kilit ekranında yetki alamayabiliyor veya uyutuluyor. ya da kullandığın 3.parti ram temizleme uygulamaları da buna sebep olabilir. (android ise tabii) muhtemelen sorun telefondadır eğer imkanın var ise başka bir telefon ile dene sorunu anlayacaksın.

  • master of code  (27.09.15 22:25:06)