Dev levrek nasıl pişer? (RESİM EKLENDİİ)

6-7 kilo ağırlığında yaklaşık 80 cm bir levrek tuttuk bugün. Yarın pişirmeye niyetliyim. Çok kocaman bişey ne yapayım nasıl keseyim nasıl pişireyim fikri olan var mı?

Onu anca firin paklar. Sogan sarimsakla doseyin folyoya sarin verin firina pismeye yakin folyoyu cikarin bkraz da oyle pissin afiyedolsun

  • floydian  (27.09.15 19:52:46)
fırında tuz içerisinde pişirilir. youtuba yazarsan güzelce videolar görebliirsin.

  • okumayi sevmeyen okur  (27.09.15 20:07:12)
7 kilo fırında folyo veya tuzla kapama yapmak için çok büyük. fileto çıkarın daha iyi olur

  • enn  (27.09.15 21:57:44)
nerde tutuldu?

bilgi amaçlı olsun
  • kosun lan mevzu var  (27.09.15 22:00:02)
Sonradan dusundum enn dogru demis aslinda ben firin dedim ama sonra aklima geldi lan o kadar balik olmaz firinda diye. Fileto +1 diyorum.

  • floydian  (27.09.15 23:23:10)
alakasız olacak ama sarın restorana direk. Çok iyi para alırsınız, sonra gidin daha küçük balık alın kalan para da yanınıza kalır

  • oscar  (27.09.15 23:46:46)
teşekkür ederim . ambarlı sahilde platformun bi yüz metre ilerisinde geldi. mezgit istavrit tutardık hep , nasıl oldu biz de anlamadık

  • waterhardeningsteel  (29.09.15 14:37:58)
mangal varsa fileto yapıp mangala dizin.. yoksa da yine yirmişer cm büyüklüğünde filetolar çıkartıp, üzerine mantar ve kaşar rendeleyip fırında pişirin. çiftlik levreğini öyle yapıyorum ben gayet lezzetli oluyo ama buna gerek yoktur muhtemelen.

vay be 7kg levrek ha, canım çekti anasını satayım asdsd
  • reso aga  (29.09.15 14:48:30)
resimlerini ekledim derya kuzusunun :)

  • waterhardeningsteel  (29.09.15 16:54:00)
vuhuu usta onu buzluğa koyup rencide etmeyin yalnız.
Bence yapılacak en güzel şey onu götürüp maksimum 800 gramlık levrekler ile takas etmektir, lezzeten yana çok kazancınız olur.
şov için büyük balık almak durumunda olan restorantlara bir şekilde balıkçılar satar onu.
  • okumayi sevmeyen okur  (29.09.15 16:57:42)
balıkçılar böyle bir balığı günümüz piyasasında 250-300 liradan aşağı satmaz, çok değerli, bunun kafadan-yanaktan bile sağlam et çıkar, aman diyim ziyan etmeyin. Fırında en fazla 3 kilo balık pişiren birisi olarak bunun tek parça pişmesinin zor olacağını düşünüyorum, parçalayıp pişirmek daha mantıklı onda da suyunu salar elbet ama lezzeti iyi olur yine de. 8-10 kişiyi doyurur muhtemelen (sebzeli olması kaydıyla), afiyet olsun.

  • candanag  (29.09.15 17:01:57 ~ 17:03:47)