iki hdmi kablosu arasındaki fark nedir?

1 --> 17,70 TL: urun.gittigidiyor.com

2 ---> 90 TL: www.teknosa.com

iki kablo da 5 metre. 1. linktekini ya da ona çok benzer bir kabloyu almıştım ve 1,5 seneye yakın sorunsuz olarak kullandım. daha yeni sorun çıkarmaya başladı. yine görüntüyü led tv'ye aktarabiliyorum ama ses bilgisayardan geliyor, bir türlü tv'den gelmiyor.

ben 1. linkteki ucuz kablodan memnunum. görüntü de gayet kaliteliydi bana göre. tabii 2. linktekini denemediğim için kıyaslayamayacağım ikisini ama bu yüzden başlık açtım zaten: ikincisinin, birincisinden farkı nedir? görüntü olarak çok daha kaliteli bir aktarım mı yapıyor?

konuya dayanalıklılıktan yaklaşırsak da, bendeki 1-1,5 sene dayandıysa, 90 liralık olanın 5 sene dayanması gerekiyor.

goruntu kalitesi olarak bı fark olmaz hdmi standardı bunu getiriyor.

ikincisinin su avantajı var, hdmi 1.4 veya uzeridir. 3d goruntu ya da 4k goruntu verebilir. digeriyle yapamazsın. sanırım ıhtıyacın da yok buna.

ses ıcın, playback devices dan hdmi beliriyor hdmi takınca, set default dıyorsun cozuluyor.
  • bryan fury  (27.09.15 01:03:18)
ses konusu: denetim masası'na girip "ses" bölümüne giriyorum. orada "amd hdmi output" yazıyor, onu "varsayılan yap" desem bile ses hoparlörden geliyor. bunun çözümü var mı? yoksa kablonun ömrü doluyor mu?

  • oymak beyi  (27.09.15 01:06:28)
Özet geçeyim kabloları.

1-ALTIN UÇLU yazanları alma. Altın uçlu değildir ve ucunun sarı olması dışında bir bok yoktur.
2-Eyi de altın uçlu olsa ne olacak diyorsan da, tak çıkar tak çıkar daha dayanıklı oluyor. Takıcam ellemicem diyorsan gerek yok, kaliteyi değiştirmez.
3-Dayanıklılık gibi şeylere girmiyorum.
4-En önemlisi bu, 1.4 2.0(a) gibi şeyler belirliyor ne taşıyabileceğini. Mesela elindeki kablo 1.4 değilse, titanyum uçlu baryum kaplamalı platin telli bir kablo da olsa 4k görüntü iletemezsin.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (27.09.15 01:10:57)
dolmuyor.

  • bryan fury  (27.09.15 01:11:07)
dandikleri standart bile olsa azcık kıvırınca parazit cart curt yapıyor. ucuz alcaksan da kalın olsun bence.

  • yuto  (27.09.15 02:34:42)