Hindistan cevizi unu

Medikal sebeplerde dolayı unlu şeyler yememem gerekiyor. Ama hamur işine acayip düşkünüm. Sinirim de bozuluyor yiyemedikçe. Spagetti diye kabak yiyorum öyle bir içler acısı durum :/ (ama güzel oluyor yani, bolonez soslu falan)
Arada nefsimi köreltmek için kreptir, börektir bir şeyler yapacağım. Bir sürü tarif var da çoğu ecnebi sitelerinde ve hindistan cevizi unu kullanıyorlar. Türkiye'de nereden alınır, bulunur bilen var mı?

glutensiz unlar var. onlar da mı iyi gelmiyor acaba?

  • sutlu nescafe  (26.09.15 18:21:04)
doktorum buğdayın yakınından geçme dedi. glutensiz olması da farketmiyor.

  • union of disjoint intervals  (26.09.15 18:29:29)
hindistancevizi ununu evde yapabilirsiniz. şöyle tarifler var:
www.slingomom.com

aynı şekilde badem unu da yapabilirsiniz.

bitkisel kaynaklı başka bir unsa nohut unu/humus unu. size ne kadar uyuyor bilmiyorum ama bu un internette de satılıyor, metro marketlerde de var.
  • inawen  (26.09.15 19:15:01)
teşekkür ederim. çok zahmetli görünüyor, kabuk kırma kısmından korktum :)

  • union of disjoint intervals  (26.09.15 20:53:50)