okula götürmelik yemek önerisi?

merhaba duyuru insanları,

okuduğum okulda yemekler inanılmaz pahalı ve okulun dışında yemek yenilecek pek yer yok. alternatiflerim tost ya da börek, o derece kötü durum.

okula sandviç ve meyve götürüyordum yakın zamana kadar ancak onlar da doyurmuyor, bütün gün dışarıda olduğum için kesmiyor, her gün de ekmek arası yemek bayıyor açıkçası. ben de okula evde yediğim yemeklerden götürmek istiyorum ancak okulum eve 1.5 saat uzaklıkta ve çok fazla araç değiştiriyorum, koşturuyorum vs... aklıma pek fazla akmayan kokmayan yemek gelmiyor salata tarzı şeyler dışında. sizin aklınıza gelen bir şey var mı?

tavuklu pilav

  • masa penisi  (26.09.15 15:04:00)
bunlar akacak yemekler değiller ama taşımaya uygun kabın olduğunu düşünerek yazıyorum:

ton balıklı - pesto soslu - heinz mayonezli makarna (ister birini ister ikisini ister hepsini karıştır)

barbunya pilaki konserve, pilav

akşamdan pişirdiğin biftek, antrikot, tavuk göğsü vs, yanına pilav ya da bulgur pilavı

daha atıştırmalık olsun istersen

simit arasına tereyağı ve reçel (veya bal). simit biraz bayatlayabilir ama yenir yine de.
  • i ve been mistreated  (26.09.15 15:09:11)
Marketten konserve fasulye pilaki barbunya pilaki falan alabilirsin. Tat'inkiler gayet lezzetli.

  • mutevazi  (26.09.15 15:13:51)
bento tarifleri diye arastirirsan akmayacak kokmayacak tarifler bulabilirsin.
ben genelde geceden hazirliyorum, kabak/patates koftesi, soslu makarnalar, et/tavuk, cesitli borekler vs goturuyorum.
konserve goturebilirsin, cesitli doyurucu salatalar yapabilirsin.
  • chaotic good  (26.09.15 15:19:14)
o pilavları nası ısıtıyorsunuz :/ bende www.ikea.com şu serinin kapları var, dökülmüyor etmiyor ama ısısını korumuyorlar. saklama kabı, termos öneriniz filan var mı?

  • loveless  (26.09.15 15:34:53)
Termoslu sefertaslari var^^

  • mutevazi  (26.09.15 15:38:45)
@love
is yerinde mikrodalga var ^^

  • chaotic good  (26.09.15 15:42:47)
eger illaki sicak yemek olsun demiyorsan terbiyeli kivamli sebze corbalari, tavuk corbasi, mantar corbasi vs vs iyi olur. yanina da salata hazirlarsin sosunu yemeden once eklersin.
pilavlari da yine ayni sekilde zebzeli vs olarak yapabilirsin.
akiskan olmasin diyorsan mucver, karisik kizartma gibi birseyler olabilir.
yine kofte de iyi bir secenek ama et turevlerinde tabii daha dikkatli olmak lazim.
simdi baktim da isisini korumasini istemissin, senin verdigin linkin hemen yaninda tasima kabi da gozukuyor, termal yalitimli bu kaplardan ben kullandim, super olmasa da ise yarar, yemek kaplarinin cevresine sicak bir havlu sararak hem yalitim saglarsin hem de temizligi...
  • mavicorap  (26.09.15 16:04:09 ~ 16:06:49)
kuru köfte, su böreği, sigara böreği, makarna salatası, kısır, dolma, yaprak sarma, patates salatası... klasik altın günü yemeklerinin hepsi :)

  • ambrosia  (26.09.15 17:10:30)
Zeytinyağlı fasulye falan yaparsan soğuk da yiyebilirsin meselâ? Ya da yoğurtlu semizotu. Mmm.

  • yirmisantim  (26.09.15 17:43:50)