Sony Vaio klavye değişimi

Merhaba,

Öncelikle belirteyim, tenkoloji özürlüyüm. Özellikle donanımsal açıdan. Fakat küçükken atarinin bozulan birkaç kolunu birleştirip sağlam bir kol yapardım. Şimdi de kafamda yanan ampul sonucunda buradayım. Şöyle ki;

Elimizde 2 adet Sony Vaio laptop var. Biri tenkik özellik olarak diğerinden daha iyi. Fakat klavyesinin üzerine kola döküldüğü için klavyesi çalışmıyor.

Diğeri ise sağlam ama dediğim gibi; düşük özelliklere sahip.

Aklıma gelen fikir ise şu; iyi olanda klavyenin altındaki o manyetik ve muhtemelen kola yüzünden bozulan şeyi çıkartıp yerine kötü olanın çalışan klavyesini koysak, böyle bir düzenleme işe yarayabilir mi?

Klavyelerin şekli aynı duruyor, dizilim ve tuş büyüklüğü vs.

Modelleri veriyorum;

Dandik olan VPCEH1E1E
İyi olan VPCF21L1E

Şimdiden çok teşekkürler.

İnternetten uyumluluklarına bakabilirsin. Ben zamanında vaio'nun üstüne ağız bakım suyu dökmüştüm. o da baya yapışkanlıydı kuruyunca. yurtdışından almıştım, burda türkçe karakterli bi klavye alıp takmıştım. (sony'den)

  • she was my baby  (26.09.15 14:02:35)
@she was my baby teşekkürler, uyumluluğu nerden kontrol edebilirim acaba?

  • deliyimben  (26.09.15 14:22:31)
yanlış hatırlamıyorsam: modeli falan google'a yaz. keyboard change vs diye arat. abd'de bu işi yapan baya site çıkıyor. onların sitelerinde modeller falan yazıyor uyumlu diye.

  • she was my baby  (26.09.15 16:01:05)
Gittigidiyor'da da bu tür yedek parçaların satışını görmüştüm, oradan da bir aratın derim.

  • clia  (27.09.15 02:30:38)