Ekşiduyuru'nun özünde iyi olması v2

Aşağıda neferkitty'nin sorusunu görünce ayıldım bi an, sorayım istedim.

1. Cevap verdiğiniz soruların sahibine bakıyor musunuz?
1a. bakıyorsanız aklınızda tutuyor musunuz?
2. Mesajlarla vs. sosyalleşip kanka oluyor musunuz?
3. Bugün birisine küsüp yarın zor durumda olunca barışıyor musunuz?

1 Bakıyorum
2 Olmuyorum, bir işim yoksa uzun uzun mesajlaşmaktan sıkılıyorum. Uğraşmayalım Watsapa geçelim diyorum. ama çok eski kankalarım var.
3 O noktaya varamadık daha. Kezban mıyım ben
  • mistreated  (26.09.15 00:37:40)
1-Evet
1.a-Evet
2-Hayır
3-Evet
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (26.09.15 00:37:43)
-bazen
-hayır
-karşı tarafın ne düşüneceğini bilemediğimden kanka olma denemelerim olmadı hiç
-bunu yaşamadım. yine de olabilir
  • 1adam  (26.09.15 00:38:13)
mesajlardan değilde zirveyle falan kanka olduğum oldu.

yalnız şöyle de bir eleştirim olacak burada mesajla falan sizden yardım isteyen insanlar siz cevap verdikten sonra bir teşekkür dahi etmiyor. yani 10 mesaja cevap verdiysem 8i teşekkür etmemiştir. sanki yardım etmek zorundayız.
  • Wolfware  (26.09.15 00:38:44)
Sorularin sahibine bakiyorum. Onceki gun benimle bos bos tartismis olsa bile, duyuruda en cok nefret ettigim irkcilardan biri olsa bile duzgunce yanit veriyorum.

Sosyallesmeye calisiyorum. Birkac kisiden tanisma mesaji geldi ben de gonderdim.

Kimseyle kusmeye gerek yok. Dusuncelerimiz farkli olabilir eger yalnizca kendini ilgilendiriyorsa tartismam.
  • Traveller  (26.09.15 00:39:10)
1) Evet her zaman. Hatta kullanici ayiriyorum.
1a) Genelde evet aklimda kaliyor istemsiz.
2) Evet, buradan gerek yuz yuze gerek sanal cok insanla tanistim.
3) Hayir, pek sayilmaz.
  • yuzır  (26.09.15 00:40:02)
1-bazen dikkatimi çekerse özellikle bakıyorum
a.tutmuyorum
2-oluyorum, kız whatsapp grubumuz var
3-neden küstüğümüze bağlı ama hiç öyle bir şey gelmedi başıma ne gerçek hayatta ne de burada, demek ki barışmıyorum O_o
  • neferkitty  (26.09.15 00:40:45)
1. eskiden bakmazdım bir süredir bakıyorum
2. çok soranları bir süre sonra insan tanıyor
3. hayır
4. işimin düşebileceği kimseye küsmem
  • kuzey li  (26.09.15 00:41:13 ~ 00:43:23)
1-Şans. Ama süper ilgi çekici bişi sorduysa bakıyorum. Veya "Bu kesin x'tir ak." diyorsam.
1a-Az baktığım için evet.
2-Hayır. Tanıyanlar/duyularımın farkında olanlar genelde sevmiyor zaten beni.
3-Buradan mı? Kimseye küsmedim o kadar yakın değiliz.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (26.09.15 00:42:21)
1. bazen
2. bazen
3. hayır
4. "küsmek-barışmak" diye bir şeyim yok ama bugün birisinin doğru bulmadığım bir düşüncesini/davranışını eleştirip yarın aynı kişiye yardım da ederim (o kişi benden özellikle yardım "etmememi", duyurularına cevap "vermememi" istemediği sürece tabi)
  • whimsical  (26.09.15 00:43:15)
1.hayır
2.evet,kız arkadaşımı burda buldum (daha doğrusu o beni burda buldu)
3.küsmek ne ulan?
  • rakicandir  (26.09.15 00:45:13 ~ 00:45:50)
Hepsi de hayır benim için.

Bana kalırsa burada haddinden fazla zaman geçirip lüzumsuz muhabbetlere giren bir kitle var. Bana aptalca geliyor ya. Ne bileyim...
  • doxanikee  (26.09.15 00:49:49)
1. bakarım.
1a. bir iki kullanıcı hariç "ben bu nicki bir yerden hatırlıyorum ama..."lık tutabiliyorum ancak.
2. cık, ben doğrudan görüşüyorum insanlarla agadsf ^^
3. bilgiye ihtiyacı varsa ve ben o bilgiye sahipsem saklamam, bildiğimi paylaşırım ama çok da cevap vermeyi tercih etmiyorum bir iki kullanıcıya.
  • devilred  (26.09.15 00:51:48)
1.bakmazdım hiç, tartışsak bile bu yüzden tekrar cevap verdiğim insanlar olurdu ancak artık bakıyorum kim yazmış.
1.a geçen tak etti artık liste tutmaya başladım. isim listesi. kimi neden o listeye yazdığımı not ediyorum
2. 1 kişiyle oldum.
3. bu soru gerçek hayatla mı ilgili yoksa duyuru için mi?

gerçek hayatta; insanlarla çok muhattap olmuyorum, o yüzden gerçek anlamda bozuştuğum insan pek olmuyor. olursa da onun hareketlerine göre davranıyorum. adım atarsa atarım, yardıma ihtiyacı olursa olurum.

burada ise listeme girdiyse biri bir daha muhattap olmamaya özen gösteriyorum. buranın dallaması da tam dallama. listeye gerçekten sağlam nedenlerle yazıyorum.
  • air  (26.09.15 01:00:32)
1- cevap verdiğim soru sahiplerine öylesine bakıyorum.
1a- aklımda tutmuyorum nickleri.
2- mesajla iletişimde olduğum kişiler var.
3- öyle bir şey yaşamadım.
  • içimdeki piç  (26.09.15 01:01:14)
1. Evet. Tanımadığım biriyse eski sorularından üslubunu da kontrol ederim.
1a. Tutabildiğim kadarını.
2. Hayır.
3. O tarz bir sosyalleşmem olmadı.
  • sesee  (26.09.15 01:04:13)
1. Bakıyorum
--- Genelde hayır
2. Pek sayılmaz.
3. Hayır.
  • nawar  (26.09.15 01:19:13)
1-evet
a-evet
2-evet
3-şimdiye dek böyle bir durum olmadı.
  • lesmiserables  (26.09.15 01:28:41)
1. bazen bakmadan cevap veriyorum ama genelde bakarim.
1a. garip bir soru degilse tutmam.
2. evet. houuua kanka olayim, yeni insanlar taniyayim amaci ile yazmiyorum ama cok iyi anlastigim kisiler cikti buradan.
3. hayir.
  • chaotic good  (26.09.15 01:55:35 ~ 02:38:56)
1. Evet.
1.a. Evet.
2. Sosyallesme veya kanka olma durumuyla mesajlasmiyorum ama cok mesajlasirim buradan. Guzel arkadasliklar edindim. Maksat hos bir ani/muhabbet. Fazlasi degil.
3. Kimseye kusmem. Size gore kusulecek kisiyi ben kaale almam. Kusmeyecegim icin de dogal olarak barisamam. Ama nickini mimlediysem -ki bu mimleme genelde kisinin karakteri yuzunden oluyor- sorularina asla cevap vermem. Sadece ortada cok onemli bir durum varsa ve kimseden yardim alamamissa o zaman bahsi gecen kisiye ozel mesajla bilgi sunarim. Basliginda yorumum gozuksun istemem.
  • papillon7  (26.09.15 01:59:31)
hepsi hayır

  • basond  (26.09.15 02:28:11)
hayır (Bu duyuru hariç)
hayır
  • new day new life  (26.09.15 02:36:20)
1 .bazen bakıyorum görmeye aşina olduklarım dikkatimi çekiyor.
1a. dikkatimi çekiyor sadece.
2. bir kere denedim onu, o da kayboldu sonra görüyorsa selamlar kendisine.
3. kimseyle küsmemeye çalışıyorum, en son üniversitede ev arkadaşımla tartışıp küstük. okul bittikten birkaç sene sonra hayatını kaybetti, hala pişmanlığını yaşarım.
  • livaneli kadir  (26.09.15 11:02:47)
1-hayır
2-olmaya çalışıyorum.
3-küsme yok. küsme yok.
  • qavqaw  (26.09.15 11:17:54)
1. Ara ara bakarım.
1a. 10 saniye sonra unuturum çok çarpıcı bir şey söylememişse.
2. Var birkaç kişi.
3. Hayatımda bir kişiye küstüm. O bile gelip merhaba dese unuturum.
  • aychovsky  (26.09.15 11:30:30)
1- tanıdık biri mi değil mi diye bakıyorum.
2- hayır
3- hayır
  • sen git ben geliyorum  (26.09.15 11:37:26)
Evet, Evet, Hayır, --.

  • EkimBebesi  (26.09.15 12:00:11)