Bildiginiz yabanci dili/dilleri nasil ogrendiginizi yazar misiniz?

Ozellikle yurticinde ogrenenler. Hangi dil?

ingilizce-anadolu lisesi.

  • baldur2  (25.09.15 13:34:14)
İngilizce, lise ve üniversite
Fransızca, ilkokul ve daha sonra Fransız Kültür

  • fotrsapka  (25.09.15 13:35:39)
baldur +1

ilerletmeye çok müsait minicik almanca da anadolu lisesi.
  • devilred  (25.09.15 13:35:53)
ingilizce - ortaokulda öğrendiğim dilbilgisi:(, özellikle football manager olmak üzere bilimum pc oyunları, amerikan dizileri, filmleri.

almanca - dil kursu
  • fayfim  (25.09.15 13:36:44)
ortaokulda dershanede temelimi aldım.anadolu lisesinde hocaların yanlışını düzeltiyordum.
düzeltme: ingilizce

  • rakicandir  (25.09.15 13:36:48 ~ 13:41:43)
Ingilizce: okul ve Amerika

Almanca: okul

Cekce: Cek Cumhuriyeti ve okul
  • Traveller  (25.09.15 13:39:00)
ingilizce, bilgisayar oyunları+yurtdışı.
almanca, dil kursu.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.09.15 13:39:25)
ingilizce- ilkokul kurs lise üniv. londra
almanca- kurs.

  • Mcfly  (25.09.15 13:40:37)
Almanca- yurt dışı+aile
İngilizce- klasik dil kursu+İngiltere dil kursu

  • candanag  (25.09.15 13:48:03)
Ingilizce lisede ve tv internet destegi.
Fransızca lise ama cok az.
Almanca universitede, bolum almanca zaten.
  • yuzır  (25.09.15 13:48:31)
ingilizce - cnbc-enin turkiyede yayina baslamasi ile iyice merakim artmisti.
bilgisayar oyunlari ile iyice ilerlettim.
ozellikle online oyunlarda ecnebilerle konusmak cok ise yaradi (konusmak derken yazmismak degil, teamspeak vsde konusmak)
yeri geliyordu 25 kisiyi idare etmek zorunda kaliyordum, sen sunu yapacaksin sen buraya gideceksin, soyle yapin boyle yapin, bu olursa su olur diyerek bir de baktim akici konusmaya baslamisim.

sonra diziler peydah oldu, bulunmasi izlemesi kolaylasti torrent sayesinde.
onlarla kelime dagarcigim gelisti, surekli ingilicceye maruz kaldikca unutmaya firsat olmadi, cok bir caba sarfetmeden gelisti kisacasi.

japoncaya merak saldim, animeler sayesinde uc bes birseyler kaptim.
sonra gittim nasil yazilacagini ogrenmeye basladim.
japonyaya gitsem ac kalmam herhalde :D
dogru duzgun bir kurs bulursam daha iyi ogrenmek istiyorum.

ruscam su an fecaat, kelime biliyorum konusamiyorum.
pratik yapacak vaktim yok ama basit seylerle baslasim (memrise, rosetta stone gibi) daha sonra bunun da kursuna denk gelirsem gidecegim :)
  • chaotic good  (25.09.15 14:21:01)
ingilizce klasik okulda başladı işte upper int. de öteye geçemedim istedim olmadı sonra hevesim kaçtı.

fra,ita,isp, bireysel başlangıç seviyesindeyim saçma sapan. bu aralar modum düşük yoksa bu üç dili ilerletirim de bi ara ingilizceye el atsam fena olmayacak.
  • indescribable  (25.09.15 14:23:44)