[]

Tapular hakkında soru

Kat mülkiyeti ve kat irtifakı arasındaki fark nedir?
2008 yilinda anahtar teslim daire almıştık şimdi tapuya baktım kat irtifakı yaziyor. Fark nedir? Sorun olur mu? 
hiçbir farkı yok. kat mülkiyeti tapusu, bina yapılıp iskan alındıktan sonra çıkıyor. kat irtifakı bina yapılmadan önce veya yapılırken tapuda verilen plan üzerinden ayrılmış bağımsız bölümlere ilişkin. birbirlerinden bir farkı yok. kat mülkiyeti tapusuna çevirmek için maliklerden birinin başvurusu gerekiyor.


  • pomolilik  (24.09.15 20:50:34) 
İskan alındıysa problem olmaz


  • lilidance  (25.09.15 00:08:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.