[]

Mutfak boruma yılan girmiş :/

Şakaşaka, başlık dikkat çeksin dedim :)

Sorun şu ki mutfaktaki gider borusu içinde at varmışçasına tıkandı.

Günlerdir uğraşıyorum ama nafile. Neler denemedim ki; bir şişe asitli sıvı döktüm, 8-10 paket granüllü lavabo açıcı kullandım, uzun hortumlarla, çubuklarla dürttürdüm hiçbiri işe yaramadı. Hortum 1,5 metre kadar gidiyor daha da ilerlemiyor. Sanırım sorun büyük ne bulaşık ne çamaşır yıkayabiliyorum. Profesyonel destek almalı galiba.

Ne yapam ben? Nerelere vuram çaresiz başımı?

 
Evyenin altini actiniz mi? Dirsek gibi olan boru tikaniyor bazen alttta. Bizimki tikandiginda annem sökuyor aciyor temizleyip kapatiyor. Zor degil.


  • innerbliss  (23.09.15 14:25:07) 
yok orada sorun yok yeni değiştirdim zaten lavabo açıcılar patlattığı için :)


  • msb  (23.09.15 14:27:06) 
klavuz denilen bir alet satılır tesisatçılarda. onunla deneyin bir bakalım. muhtemelen yağ vb gibi organik değil de katı bir cisim kaçtı.
klavuzun boyu 1,5 metreden kısa oluyor yalnız, alırken sorun bakalım onu nasıl hallediyorlarmış tesiisatçılar.

aslında kesin çözüm tesisatçı çağırmak tabii. bayram nedeniyle yoğun olabilirler, hemen gelemeyiz derlerse diye klavuzu önerdim.

Edit: kostik denediniz mi?

Edit 2: Uzunları da varmış.
www.gozdenalbur.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (23.09.15 15:02:06 ~ 15:05:36) 
dairenin diğer borularına bitiştiği yerden tıkanmış olabilir. malesef sucu çağırmadan çözemezsiniz. boruların değişmesi gerekebilir. kirler taş oluyor sabun gibi sertleşiyor sopayla mopayla açılmaz. dairemize de aynısı oldu. çok ağır bir kimyasal kullandık gram ilerlemedi. boruları komple değiştirdik. çünkü borular topak olan yerde ağırcana yamulmuş aşağıya doğu meyletmiş meyili de bozmuş. şimdi şıkır şıkır akıyor...


  • gotic  (23.09.15 15:04:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.