bugün insanların işe çocukları ile geldiği için rahatsız mısınız?

etrafımda bir dünya insan "ufff ofis kreşe döndü bu ne be" diye serzenişte bulunuyor.
bence çok güzel lan, cıvıl cıvıl oldu koca ofis, renk geldi.

sizde durum ne?
gelsin mi küçük iblisler gelmesinler mi?

bizim burada da var. bence renk katıyor.

  • teknikekip  (23.09.15 09:12:03)
burda yok da onceki ofislerde oluyodu ayda iki kere fln, baya eglenceliydi de.

  • bryan fury  (23.09.15 09:13:08)
Bence de gelsinler de masamı yağmalamasınlar :)

  • Aman Sen de  (23.09.15 09:14:17)
ya bazı çocuklar var gerçekten iblis kıvamında. ama çoğunluğu anasının babasının masasında oturup boya falan yapıyo. ben de götürcem valla işe gerektiğinde :D hem çocuk açısından da iyi bence, işin ne olduğunu nerede olduğunu vs görüyolar ve bi çeşit disiplin de sağlıyor

  • la noix  (23.09.15 09:17:42)
gayet güzel bence, boktan ofis hayatına birkaç saat de olsa renk katıyorlar. zaten yarım gün olduğundan kimsenin çalıştığı yok doğru dürüst.

  • animalman  (23.09.15 09:29:08)
işe neden çocuklarıyla geliyor insanlar?

gelsinler ya, etrafımda çocuk görmeyeli yıl oldu.

(bkz: jam hands)
  • [silinmiş]  (23.09.15 09:43:24)
bizim burada da var. velede worms ile need for speed verdim yolladım. mutlu oldu. çocuklar mutlu olunca herşey güzelleşiyor..

  • jesues  (23.09.15 09:48:43)
Niye okula geliyorlar, bilmiyorum ama çocukları pek sevmem ben. Anlaşamam çocuklarla. Çocukken bile çocuk sevmeyenler olur ya, onlardanım ben. Hani ilk birkaç dakika "Ay ne sevimli. Merhabaaaa. Adın ne" yaparım da, bir iki dakikayı geçerse bunalırım. Büyüklerin de çocuklar karşısında girdiği haller komik geliyor bana. O yüzden çalışmasam bile sesten rahatsız olurdum. Çok uğraştım seveyim diye ama olmuyor.

  • aychovsky  (23.09.15 09:51:36 ~ 09:52:20)
sabah gayet güzeldi ortalık çoluk çocuk. çalışacağımız yok bari neşemiz gelsin.

  • hypervaskulerdondurucu  (23.09.15 09:54:23)
Ben insanlarin cocuklari oldugu icin rahatsizim.

  • Traveller  (23.09.15 10:00:35)
Normalde çocuktur sevimlidir der geçerim. Ama iş yoğun ve stresli olunca çok rahatsız ediyor.

Buradan yola çıkarak şuna varıyorum. Ofis ortamında herkesin modu yüksek olacak diye bir şey olmadığından, insanların bir kısmı stresli ve gergin olabileceğinden çocuk getirmek ayıptır ve yanlıştır.

Ha çocuğun sesi çıkmaz, köşede oturur o başka. Ama o da çocukların %3'üne tekabül ediyor zaten.

Aynı mantığı serviste müzik açılmasına da uygulayabilirsiniz mesela.
  • twelfth  (23.09.15 10:05:24 ~ 10:05:48)
Kendi açımdan etrafta çocuk olması hoşuma gidiyor, çocuğunu işe götürebilme özgürlüğü de güzel fikir ama ebeveynin ya da başka çalışanların işini yapmasını engelliyorsa sinir oluyorum

  • mezzosprite  (23.09.15 10:08:32)
gelsin bence. insanlara biraz empati ile bakmak gerek. Demek ki işten sonra yola çıkacak bu insanlar. Yada bakıcısı; okulu falan tatil olmuş çocuklarını yalnız bırakamıyor. Getiren de keyfinden getirmiyor yani. Bu tarz zamanlarda insanlar biraz olsun tahammül etmeli diye düşünüyorum. Bu arada öyle bir yazdım ki ben de ofise çocuk getirdim bunu savunuyorum ama evli bile değilim daha:D

  • hononu  (23.09.15 10:12:22)
işe getirmek keyiflerinden yaptıkları bir şey değil. bunu gözden kaçırmamak gerek. insanlar çocuklarını işe getirmek zorunda kalıyorlar. bunu da düşünüp öyle yargılamanız gerek insanları.

  • hypervaskulerdondurucu  (23.09.15 10:14:10)
çocuklardan niye rahatsız olur insanlar anlamam. aldım bi tanesini kucağıma çizgi film izliyoruz. iş falan da yapmıyorum. mis gibi.

tom ve jerry izlemeyeli bayaa olmuştu. güzel oldu :)
  • justinho26  (23.09.15 10:28:28)
lan bir tanesi babasıyla sürekli seymen fm dinliyormuş, "borusana girmiş borusana" diye şarkı söylüyor 4 yaşında çocuk akjdgkfjasgjhgasdjkhgfak

  • teritori  (23.09.15 10:36:55)
çocuğuna göre değişiyor. kimisi sakin sakin otururken kimisi ortalıkta koşturup bağırıp duruyor. ilk gruba lafım yok da ikinci grup sinir ediyor.

  • inheritance  (23.09.15 10:41:38)
heheh demek her tarafta varmis cocugunu getiren. Bizim isyerinde de biri getirdi cocugunu. Rahatsiz falan olmuyorum. Hatta keske patron kucuk kizini getirseydi de bir kucaklasaydim. Cocuklarla da iyi anlasirim, oyle sekilden sekle girmem ama. Genelde severler beni. Ozellikle kucuk kiz cocuklarini cok seviyorum.

  • stavro  (23.09.15 10:58:41 ~ 11:00:11)
benim de çocuğum olsa arada sırada yanımda getiririm, hatta derslere falan da sokarım. biraz tozunu yutsun. o bi kenarda oturup resim çizsin. belki asistanım ilgilenir vs... hayal gücü işte.

  • bıdıbıdı  (23.09.15 11:08:06)
Krem peynir'e katiliyorum. Cocugunu getirenler zaten - hepsi degil belki ama - genelde o gun ters biri durum olup cocuga goz kulak olacak birinin olmamasi gibi sebeplerden getiriyorlar. E gurultu falan da yapmayip kendi halinde takiliyorsa rahatsiz olanlardan rahatsiz olurum ben, hem de ciddi sekilde rahatsiz olurum. Cocuk gordugun de "ay canim balim ayy ne sirin sey" falan olmak zorunda degil kimse ama dedigim gibi iste.

  • stavro  (23.09.15 11:16:17)