macbook pro/air ssd

13" pro ya da air almayı düşünüyorum. sorum, kullananlar daha önce hangi konfigürasyonla aldılar? 128 GB SSD yeterli geliyor mu? şu an TR fiyatlarıyla 128-256 arasında 600-700 TL oynuyor, bu farkı vermeye değer mi?

hazır soru sormuşken air/pro farkını da bir sorayım. aslında başta air almayı düşünüyordum ama sanki pro alırsam daha iyi olurmuş gibi geliyor. alma amacım tasarım programlarını kullanmak. yurtdışına çıkacağım ve olabildiğince hafif ve ince, olabildiğince mobil olmasını istiyorum ama pro da baya ince gibi duruyor.

işlemci ve ram upgrade iken,
128 GB için pro-air farkı 1550 TL
256 GB için pro-air farkı 1640 TL

son olarak alırken kesinlikle işlemci ve ram upgrade ile almayı düşünüyorum. sizin tecrübeleriniz ne yönde?

tasarım yapacaksan ve renk doğruluğu önemliyse air'dan uzak dur. pro da %100 doğru göstermiyor fakat air'dan kat kat iyi.

128 de 256 da yetmeyecek nasılsa harici disklere kalacaksın. çok da önemli değil bence, paran varsa yüksek olanı al. :)
  • 10032007  (22.09.15 16:07:55)
Eger bütcen yetiyorsa pro al.

SSD konusunda 128 cok az. 256 giris seviyesi olmali zaten. Islemci upgrade o kadar önemli degil.

Air ev kullanicilarina hitaben.
Pro ise daha performans gerektiren programlar icin düsünülmüs...
  • VIPCH  (22.09.15 16:10:42)
KESİNLİKLE 256'dan aşağı alma. Gerçekten çok yetersiz kalıyor sistem.

  • roket adam  (22.09.15 16:38:59)
Ben geçen sene 8gb lık 256gb ssdli versiyonunu almıştım. 80gb boş yer var. 128 yetersiz olur. ayrıca pro al. air anca iş seyahatine giden ve doküman, yazı yazan tipler için bence. tasarım yapacaksan performansa ihtiyacın olur. onu da proyla alırsın.

  • mr.goodcat  (22.09.15 16:53:36)
işlemciye para vermene gerek yok anladıgım kadarıyla 256gb al o kesin. ram de 8 de cok is goruyor sıkıntı etmeye gerek yok.

hayvan gibi kullanacaksan 15 olanı al i7 4core 16ram 256 gb hdd olarak.
  • bryan fury  (22.09.15 17:00:58)
ssd mutlaka en az 256 gb olsun

tasarım programı kullanacaksan pro seçmen çok mantıklı olur.
  • velhasilkelam  (22.09.15 17:58:08)