İlk Motor için 250cc büyüklüğünde motor hakkında

selamlar,

1 ay öncesine kadar motor kullanmamıştım ama kursta ilk defa binince sanki hep biliyormuşçasına kullandım, araba kullanmayı biliyorum ve uzun süre bisiklet sürmüşlüğüm de var, teoriden pratiğe de geçişim çok iyi diye düşünüyorum yoksa böyle bilircesine kullanamazdım.

trafikte çok temkinliyim, sinyal olsun başka şeyler olsun tüm kurallara uyarım, hatta yaya geçitlerinde yayaya yol verdiğim için neredeyse her gün korna yiyorum. sadede gelirsem bir kaç ay içerisinde bir motor alacağım büyük ihtimal, bazıları 250cc için başlangıç olarak büyük bazıları da iyidir diyor.

ben sorun olmayacağını düşünüyorum, sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

şimdiden teşekkürler.

tamamen senin motoru ne kadar sürebildiğine bağlı bir olay.
125cc bir motorda vites aralıkları çok az olduğundan çok vites değiştirmek zorunda kalırsın.bir çok insan 125cc ile başlamayı önerir. keza çogu insan da en olur ne olmaz diye 125cc ile başlar.ama sonra fark eder ki 125cc aslında ona küçük geliyor. vites aralıkalrı da dar ve sürekli vites değiştirmek zorunda kalıyor. dolayısıyla 125cc satıyor ve 250cc alıyor. bu yüzden sahibinden gibi siterlde çok fazla 125cc satılık ilanları alıyor. bence iyi sürdüğünü düşünüyorsan 250cc al. ama yok daha süre süre öğrenirim diyorsan 125cc almanda fayda var.

  • qavqaw  (22.09.15 12:23:56)
parasal sıkıntı yoksa bence 250likten başlayabilirsin. r25 alma ama :)

  • mattiadestro  (22.09.15 13:28:45)
ahah o motorlarda gözüm yok :D hyosung gv250 düşünüyorum. hatta 2. el motor almak ile alakalı başka bir soru daha açacağım. zaten kredi ile vs alacağım, max bütçe 14k civarı olacak gibi.

  • notinhere  (22.09.15 14:32:58)
600cclikte öğrendim ben. her türlü öğreniliyor. öğrenince değiştiririm diye çok beğenmediğiniz bir motosikleti almayın
edit: böyle cevap yazarak hata yapmışım. eksisozluk.com

  • buhebu  (22.09.15 14:42:10 ~ 10.11.16 03:36:44)
250cc başlangıç için gayet iyidir, cruiser tipi bir motor için gv250 de iyidir. 80.000 km'dir kullanıyorum kendisini alacağın zaman mesaj at aklına gelen her şeyi cevaplarım.

  • slayerrr  (22.09.15 16:01:39)
aa slayer selam, www.motosiklet.net adresindeki slayer sen isen tam mesajlarını okuyordum orda :D

  • notinhere  (22.09.15 16:18:05)
Evet o benim :) 1-2 senedir yokum forumda ama.

  • slayerrr  (22.09.15 16:42:41)
150'likle şehir içinde otoyola girince bile sıkıntı yaşıyorum. zamanında aklım ve param olsaydı 250'lik ile başlardım.

yalnız 250'lik dediğim çin malı cruiser. duke falan düşünürsen 125'liği bile fazlaca hızlı bence.
  • yuto  (22.09.15 17:10:35)
İlk etapta bir scooter alıp trafiği okuyun. Araç kullanıyor olsanız da motosiklet sürücüsü olmanın dinamiği farklı.

Scooter ile elden geldiğince otoyollardan uzak durun, motora 5 -6 zarfında tastamam hakim olunca da 250cc, uzun dönem (birkaç sene binilebilecek bir model alınabilir.
  • dyna  (22.09.15 17:22:44)
aslında herkesin dediği ilk küçük al sonra geçersin olayı çok mümkün değil, türkiye'de yaşıyoruz ve fiyatlar, masraflar belli. alım satım işlemi kolay değil ki ilk öğrenme motoru alıp sonradan istediğimize geçelim.

  • notinhere  (22.09.15 17:56:09)