geleceğimizi kendimiz belirliyoruz

18 yaşındasınız lise yeni bitmiş. ygs-lys tam yapmışsınız tüm puan türlerinde ve 1 milyon dolar paranız var. okur musunuz, ne okursunuz? parayla ne yaparsınız? yurtdışına gitmek yok, ne olursa türkiye'de olacak. buyrun sohbete

inşaat mühendisiyim, yine inşaat okurdum, inşaat yapıp satardım.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (21.09.15 22:37:28)
Hazıra dağ dayanmaz. Parayı bankaya koyar okurdum ben. Hukuk seçerdim muhtemelen.

  • sen olmayan cocuk benim  (21.09.15 22:38:12)
inşaat işi diyorum

  • basond  (21.09.15 22:38:36)
Koc Uni.de guzel bir bolum okumaya calisirim.

  • Traveller  (21.09.15 22:39:09)
Bilgi üniversitesinde herhangi bir bölüm.

  • steve rogers  (21.09.15 22:43:16)
madem para derdi yok, okurken zevk alacağım bölümlerden birini okurdum.
misal, sanat tarihi, gastronomi ve mutfak sanatları, şarap üretimle ilgili bir şeyler veya ne bileyim uzay mühendisliği fln.
parayı bankada faize yatırırdım, ya da emlak yatırımı yapardım:p
  • peggy  (21.09.15 22:47:44)
1 milyon dolar o kadar da "Hayatım kurtuldu." değil yalnız.

Tam puan yapmış olsam ve 1 milyon dolarım olsa beni anlatmışsın aslında. Hastane açılıyor mu o paraya? Açılıyorsa çok da yoğunlaşılmamış bir yere açardım. Herkesin ske ske ihtiyaç duyacağı bir şey olmalı bence. Süpermarket de olur bak.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (21.09.15 22:56:02)
koç fizik yada bilkent fizik yazarım zaten devlet + okuldan aldığım paralarla geçinirim.
1 milyon dolarda kenarda dursun mezun olunca işe yarar.

  • ghilleinthemist  (21.09.15 22:58:25 ~ 22:58:42)
@gunde uc litre kola icen adam "hayatım kurtuldu" olarak değil de, iş kurulabilecek ama "bir sürü daire alır kiraya veririm" demeye mahal vermeyecek bi miktar yazmak istedim

  • tejeve  (21.09.15 23:02:27)
bu arada 300-400bin dolara imara kapalı bi arsa alıp daha sonra kalan parayı rüşvet olarak verip imara açtırıp arsayı satmak da iyi bi yatırım olabilir :D

  • ghilleinthemist  (21.09.15 23:04:17)
yine edebiyat okur, hatta iki-üç farklı ülke edebiyatı okur, böylece 2-3 üç dil öğrenirdim. sonra bir süre aylaklığı seçerdim. yazmaya falan çalışırdım, kafa ağrıtmayacak işlere girerdim. sonra da ciddi ciddi çalışmaya, belki de o ana kadar edindiğim hobilerimden para kazanmaya başlardım.

  • lesmiserables  (21.09.15 23:17:39)
okumayla uğraşmam, o para emlak arsa işine de yetmez. ben ithalat-ihracat yapıp parayı katlamaya çalışırım.

  • ambrosia  (21.09.15 23:18:13)
bu soru fakir zihinde cevaplanmaz bence ya. Okurum dersin ama bir şeye kafan bozulur sonra ver elini dünya turu.

  • justinial  (22.09.15 00:56:39)