Bu haldeyken spor yapabilir miyim?

Bir yil once bir kaza gecirdim kuyruk sokumu kemigim ve bel kemigimde ufak birer catlak var. Fizik tedaviye falan da gittim hicbir iyilesme emaresi yok. Yurumem de hatta kosmami engelleyen bir durum yok. Ortopedik mindersiz oturamiyorum ama :(
Bu sekilde spor yapmam mantikli mi? Kemikleri guclendirmek adina?

Yoksa direkt yuzmeye mi baslasam?

Tesekkurler

bunun cevabını ancak durumunuzu inceleyecek bir ortopedist söyler. yüzmek çok faydalı olacaktır normal bir durumda ama emin olmak gerek.

  • dedi kalabaligin icinden bir ses  (21.09.15 12:37:55)
Agirlik kaldirmak, kosmak, yurumek vb. Bunlarin hepsi beline daha dogrusu bel kemiklerini zorlayan, onlara yuk bindiren sporlar. Bunlar senin icin faydali gibi durmuyor.

Beline yuk bindirmeden o bolgedeki ve genel olarak kaslari guclendiricek tek spor yuzme gibi gorunuyor. Yuzmede kendini gelistirirsen bel ve sirt bolgesindeki kaslari guclendirirsen kemikler icin de epey rahatlatici olur.
  • terspeygamber  (21.09.15 13:33:19)
sanki kendi vücut ağırlığınla çalışabilirmişsin gibi geliyor ama KESİNLİKLE bir doktora danış.

  • reavelyn  (21.09.15 13:39:08)