Şişli Bilezikçi Sokak nasıldır?

Nişanlımla taşınma ihtimalimiz var bu sokağa. Ergenekon caddesine çok yakın tarafına değil diyebilirim bulduğumuz yer için. Daha açığı Bilezikçi Sokak'ın Şahin ve Seymen Sokak ile kesişimleri arasında diye hatırlıyorum.

Nasıldır derken, nezihliği yani sakin ve sessizliği bir kıstas bizim için. Nişanlım yeri geldiğinde gece rahatça eve gidebilir evden çıkabilir değil mi? Ben fena yerler değiller diye biliyorum ama "Aman abi diyen" de var. Süper oralar diyen de.

Teşekkürler.

kurtulus civari iste orasi. alabildigine pizzaci cig kofteci falan var, trafigi eziyet gibi. insan kalabaligi var muthis bi sekilde. kiralarin nispeten az oldugu bi yer merkeze yakinliga kiyasla. bu yuzden gocmen, zenci, ogrenci, erasmuslu falan var. hic gece gecmedim oralardan bilemiyorum gece tekin midir ama gunduz zaten kalabalik oldugundan sorun olmaz diye dusunuyorum.

  • hjarteblod  (21.09.15 00:52:17)
şahin sokak sonrasında son durak taraflarına doğru gidildikçe bozulur biraz, ondan öncesi iyidir. bilezikçi sokak da güzel sokak. sessizlik, sakinlik için kurtuluş pek uygun değil tabii, sonuçta oldukça kalabalık bir bölgeden bahsediyoruz ancak gece sıkıntı olmaz gürültüyle alakalı. gerçi gündüz de fazla yürümeden sokağa girerek kalabalıktan kaçma avantajınız var, iyi yani. geceleri o sokak nasıl bilmiyorum ama kurtuluş caddesi baya iyi aydınlatılıyor, bir de sabaha karşı bile tek tük de olsa kendi halinde yürüyen, zararsız tipte insanlar oluyor cadde üzerinde, öyle tekinsizlik hissetmiyorsun bile. "aman abi" diyen de büyük ihtimalle son durak ya da feriköy'ün aşağı tarafları için söylemiştir diye düşünüyorum. yani, kurtuluş, pangaltı tarafları bana, fulya gibi bir yerden çok daha güvenli geliyor. belki de uzun süre kaldığım içindir, bilemeyeceğim.

  • soso  (21.09.15 01:22:51)