izmir-emlak alımı

Merhabalar,

şimdi izmir'i pek bilmeyen birisi olarak oradan bir ev satın alıp, oraya aile ile birlikte yerleşmeyi düşünüyoruz. Bakın dikkatinizi çekerim "aile" ile dedim. O bakımdan nezih, gezmeye dolaşmaya uygun bir coğrafyası olan bir yer olmalı. Mesela bir keresinde izmir'e gelmiştim arkadaşımı ziyarete ve akşam olduğunda camdan baktığımda sokakta travestiler dolaşıyordu. Böyle bir yerde ailemle birlikte kalamam ailemle ben. Efenim neyse yerleştikten sonra da bilişim sektörü (özellikle yazılım) ile ilgili kendime iş arayacağım. Ama orada sektör hangi semtlere yayılmış durumdadır bilemiyorum. o bakımdan bu kriterlere uygun yerler nelerdir sizce? kriterleri tekrar bir gözden geçirecek olursak;

-Aile ile kalınabilecek
-Nezih
-Apartmanların çok sık aralıklı olmadığı, yani pencereden bakınca şöyle bi 30 metre falan ötesi gözüksün
-Anne babanın güneş battıktan sonra yürüyüş yapabileceği bir coğrafyaya sahip
-bilişim sektörü ile ilgili bir işe gidip gelmede mesafa sorunu fazla olmayan

karşıyaka-bostanlı tarafını öneririm.

  • ozoz  (02.10.09 17:56:56)
(bkz: güzelbahçe)

  • nihilanth  (02.10.09 20:18:16 ~ 16.10.09 20:23:24)
şahsen amerikan kız kolejinin aşağısındaki sokakları öneririm. hem çoğu eski yerleşiklerdir, hemi de her ihtiyaca uygun esnafa, sahile yakın keyfe arzeder. tercih sizin tabiyi.

  • yapacakbirseyyok  (02.10.09 20:32:07 ~ 20:33:01)
manavkuyu civarını kesinlikle tavsiye ederim. sorun soruşturun anlayacaksınız.

  • isaythunder  (03.10.09 01:29:44)
balçova. hemde jeotermalli bi ev bulursan doğalgaz faturalarından da yırtarsınız.

  • snickers  (03.10.09 02:14:09)